Gündem Haberleri

  Hürriyet'e mektuplar

  Hürriyet Haber
  03.12.2001 - 01:49 | Son Güncelleme:

  Cesur Kuşku, reyting nedeniyle kaldırıldı

  25 Kasım tarihli gazetenizde TRT 1 için çekilen ‘‘Cesur Kuşku’’ adlı dizinin yayından kaldırılış gerekçeleri arasında, ‘‘Dizideki bazı konuların politikacıları ve devlet çalışanlarını hedef alması ve kötülemesi’’ iddiası yer aldı. Bu görüş yapımcı firmaya ait değildir. Bizim görüşümüz, dizinin tamamen düşük reyting gerekçesiyle yayından kaldırılmış olmasıdır.

  Taner AKDOĞAN

  TAYF Film Yapım Reklamcılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.  Manken fotoğrafları haberine üzüldüm


  BEN 26 yaşında bir okurunuzum. 8 Kasım tarihli gazetenizdeki mankenlerin gizlice çekilen fotoğraflarıyla ilgili haberiniz beni çok üzdü. Haberi vermenize bir itirazım yok, ama orada kendi rızası alınmadan videoya kaydedilen mankenlerin fotoğraflarını yayımlamanızı anlayamadım. Birkaç gün sonra, bu olayı ortaya çıkaran mankenin orada giyinirken çekilen fotoğraflarını tekrar yayımladınız.

  Dr. Melek ASLAN


  Tarkan'ın klibi yasaklanmasın


  BEN 18 yaşında bir Fransızım. İnternette, Tarkan'ın öpücüklü klibinin yasaklanacağını okudum. Bir Tarkan hayranı olarak, bunun yasaklanmasına izin vermemenizi rica ediyorum. Lütfen bir şeyler yapın. Tarkan çok büyük işler yapıyor, bu yapılanı hak etmiyor. Savaş ve kan görüntüleri yerine Tarkan'ın öpücüğünü seyretmeyi tercih ederim.

  Sabrina RAMOS

  Nice / FRANSA  Alemdaroğlu haberi eksikti

  BİR gazeteci olarak, 20 Kasım'da yayınlanan Kemal Alemdaroğlu haberinizi eksik buldum. Haberde ‘‘tarafların görüşlerine yer vermek’’ ilkesine uyulmamıştı.

  Özlem YURTÇU

  <ı>EDİTÖRÜN NOTU

  Haberde taraf olan Prof. Bülent Tanör'ün sözlerini, ‘‘tarafların görüşlerini alma’’ ilkesi gereğince ilk haberden birkaç gün sonra yayınladık.  Ford Model Ajansı Ford otomobilleri


  19 Kasım Pazartesi günü, son sayfanızda her zaman güzel bir kadın fotoğrafının bulunduğu yerde Şebnem Schaffer adlı kızın fotoğrafı yer alıyordu ve altında utanç verici satırlar vardı. Kız, Ford Model Agency'nin yarışmasına katılıyordu, ama bu Ford otomobillerinin tanıtımında yer alacak diye çevrilmişti. Haberde Beach'in ‘‘Bech’’ şeklinde yazılması, bu hatanın yanında hata olarak görünmedi gözüme. Çok üzüldüm.

  Fatih ALTAYLI


  At yarışları eksik çıkıyor


  54 yaşındayım ve düzenli bir Hürriyet okuyucusuyum. At yarışı sayfası devamlı değişiyor. Bilgiler eksik yayımlanıyor ve sayfaya gerekli özen gösterilmiyor. Mesela 16 Kasım tarihli gazetenizde eküri koşan atlar yazılmamış.

  Sadettin Hayri RONAY-YEŞİLKÖY


  İftarda harem-selamlık


  İftar haberini yazan arkadaşlar. Rica ediyorum, şu fakir fukaraya siz iftar verin, varsın harem-selamsız olsun. Her fırsatta, dini anlayış ve yorumları yermek düşüncesinden vazgeçin.

  Halil YILDIZ


  OKURLARDAN KISA KISA


  SEDAT ÖRNEK (İSTANBUL): 4 Kasım Pazar ilavenizde hakem Mutlu Çelik ile ilgili yazıda, ‘‘Hükümeti bile hezeyana getiren’’ diye bir ifade kullanıldı. Sanırım ‘‘galeyan’’ denmek istenmişti.

  SACİT RENDA (ANKARA):‘‘Bin logar çalındı’’ haberinizdeki logar kelimesi devamlı olarak yanlış kullanılıyor. Kelimenin aslı Fransızca'dır. Türkçe yazılışı ‘‘rögar’’dır. Yani muayene bacası.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı