Gündem Haberleri

  Hürriyet'e mektuplar

  Hürriyet Haber
  02.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Travestiler yalan söylüyor

  Gazetenizde yer alan ‘‘Paramızı vermedi’’ başlıklı haberde yazılanlar doğru değil. Ben travestilerle fuhuş pazarlığı yapmadım. Saldırıya uğradığım zaman arabada oğlum ve iki yabancı işadamı da vardı. Yolumuzu kesen travestilere müşteri olmadığımızı söyledim, ama biri yüzüme sprey sıktı. Bunun üzerine aşağı indim ve müdahale etmek istedim. Kafama taşla vurdular, beni falçatayla yaraladılar. Otomobilime de falçatayla hasar verdiler. Yakındaki polis gelip kurtarmasaydı, daha ciddi şeyler olabilirdi. Kafama 16 dikiş atıldı.

  Mehmet KARAKAŞ

  (Emekli astsubay)

  Türk asıllı Bulgar vatandaşları

  Bulgaristan'daki seçimleri yansıtan bir habere, ‘‘Oy kullanan Bulgarlar’’ diye başlık atılmasını ters buldum. Yazıdan da anlaşılacağı üzere o insanlar, Bulgar değil, aynı zamanda Bulgaristan'ın da vatandaşı olan ve zamanında vatan sevgisiyle Türkiye'ye göç etmiş insanlar. Lütfen kullandığınız kelimelere dikkat edin.

  Ayhan MUTLU

  OKURLARIMIZDAN

  KISA... KISA...

  15 Mayıs tarihli gazetenizde hem 1'inci, hem de 20'nci sayfanızda Necdet Kent'in fotoğrafı yanlış basıldı.

  Defne KENT-İSTANBUL

  Gazetede sinema salonlarının telefonları ve vizyondaki filmlerle ilgili bilgileri artık bulamıyorum. Bence büyük eksiklik.

  Banu DOĞRU

  Tarkan konusunda önyargı neden?

  Ben ABD'de bulunan bir Türk vatandaşıyım. Türkiye'de Tarkan ile ilgili fırtınalar koparken, burada Stella Soleis isimli bir şarkıcı, Tarkan'ın ‘‘Şıkıdım’’ şarkısını ‘‘Kiss kiss’’ adıyla MTV'de yerel ve ulusal radyolarda meşhur ediyor. Dünya bu kadar hızla değişim içine girerken, Bülent Ersoy'a ‘‘Bülent Hanım’’ deyip, onu bir sanat elçisi olarak gören Türkiye, neden Tarkan'ın tercihiyle bu kadar önyargılı şekilde uğraşmaktadır. Eğer mektubumu yayınlarsanız, adımın saklı tutulmasını istiyorum.

  T.O.

  İskoçyalı tabii ki kırmızıda duracak

  11 Haziran tarihli gazetenin 2'nci sayfasında ‘‘İskoçyalıdan trafik dersi’’ başlıklı haberinizi üzülerek okudum. Bu ülke sanki 3'üncü dünya ülkesiymiş, bu ülkede kimse kırmızı ışıkta durmazmış gibi Christopher Lambert'in ışıkta durmasını manşete taşımışsınız. Bu kişi tabii ki kırmızı ışıkta duracak. Bu ülkenin ezici çoğunluğu trafik kurallarına uyarken bir yabancının trafik dersine ihtiyacımız yok. Lütfen haberlerinizde Türk milletini ezik bir toplum gibi göstermeyin.

  Oğuz KANIK

  EDİTÖRÜN NOTU

  O günkü haberle, Christopher Lambert'in otomobilinin kırmızıda durması değil, o kırmızıda her durduğunda korumaların araçlardan çıkarak yeşil yanıncaya kadar önlem almaları yansıtılmak istenmişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı