Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hürriyet'e mektuplar

  Hürriyet Haber
  05 Kasım 2001 - 02:04Son Güncelleme : 05 Kasım 2001 - 02:04

  ‘Bu Ne Yürüyüşü Vali Bey’ haberi

  26
  Ekim tarihli gazetenizin manşetinde yer alan ‘‘Bu Ne Yürüyüşü Vali Bey’’ başlığınızı üzüntüyle karşıladım. Alt yazıda, ‘‘Cumhuriyet Yürüyüşü’’ ifadesi yer almış. Yani ne yürüyüşü olduğu açıklanmış. Buna neden karşı çıkıyorsunuz? Cumhuriyet için yürünürse kıyamet mi kopar? Bunca yanlışın, çarpıklığın arasında bir de doğru yapılmış olsun.

  Naim TANYERİ/ŞİŞLİ

  EDİTÖRÜN NOTU:

  Bu konuda, Burçin Resuloğlu, Hülya Şentürk ve Mustafa Görgün adlı okurlarımız da eleştiride bulundu. İstanbul Valisi, kişisel kararıyla, başka ilde olmayan bir yürüyüş için talimat vermişti. Bakanlığın da bilgisi yoktu. Valinin, 2150 okulu ve 1 milyon 925 bini aşkın öğrenciyi doğrudan ilgilendiren keyfi kararı eleştirildi. Bu tür gösterilerin merkezde ve görkemlice yapılması daha doğru olmaz mı?  ABD'nin kahraman askerlerine eleştiri


  24 Ekim tarihli Hürriyet Gazetesi'nde yayımlanan ‘‘ABD, Ölen Askerlere Ağlıyor’’ başlıklı haberdeki ‘‘ABD, kahraman evlatlarına ağlıyor’’ ve ‘‘kutsal hedef uğruna’’ ibarelerine itiraz ediyorum. Haber, ölen iki askerin hangi kahramanlığı yaptığı bilgisini vermediği için de eksik.

  Gülden AYDIN

  Hürriyet Muhabiri

  EDİTÖRÜN NOTU:

  Askerlerin ‘‘kutsal hedef uğruna’’ öldükleri sözünü aileleri söylemişti.  Puan cetvelindeki sıralama doğru mu?

  GAZETENİZİN
  spor sayfasında, Süper Lig Puan Durumu, geçen seneki gibi ‘‘averaj’’ sistemine dikkat edilerek hazırlanıyor. Fakat hatırlatmalıyım ki Süper Lig'de artık takımlar aynı puanda olduklarında averaja değil, aralarındaki maçlara bakılarak sıralanıyorlar. Bu hafta da İstanbulspor, Fenerbahçe'yi yenmesine rağmen aynı puanda olunca İstanbulspor yerine Fenerbahçe'yi 2. sıraya koymuşsunuz. Lütfen biraz dikkat.

  İbrahim GÜNAY

  EDİTÖRÜN NOTU:

  Spor Müdürümüz, şu açıklamayı yaptı: ‘‘Evet kural değişti. Ancak bu değerlendirme, sezon tamamlandıktan sonra yapılınca, ligin gerçek durumunu yansıtabilir. Takımların birbirleriyle yaptıkları maçlar tamamlanmadan bu kriteri uygulamak gerçeği yansıtmaz.’’  Kaya Toperi röportajı

  29
  Ekim tarihli gazetenizde Kaya Toperi'nin sözleri 1'inci sayfada yer alıyor, ancak röportajın devamında yok. Neden affetmemiş Güner Öztek'i bilmek isterim. Ayrıca ilavelerinizde de devam satırları yanlış çıkıyor.

  Yaver ZEYTİNOĞLU

  EDİTÖRÜN NOTU:

  Kaya Toperi'nin açıklamaları, yazı dizisi halinde yayımlandı. İlk gün, yazının bir özeti niteliğinde anonslar 1'inci sayfada kullanıldı. Sözü edilen bölüm, sonraki gün ayrıntılarıyla yayımlandı.  OKURLARDAN KISA KISA

  DOĞA ŞANLI
  Kadın olmanın 29 avantajı haberini çok saçma buldum. Bence Hürriyet'te yer almamalıydı.

  GÜVEN YILDIRIM İşsizlik konusundaki haberlere daha fazla yer verin. Vatandaşın ekonomik sıkıntıları, pek çok magazin haberden daha önemli.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı