Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hürriyet yayın toplantısı Diyarbakır'da yapıldı

  22 Mart 2013 - 10:42Son Güncelleme : 22 Mart 2013 - 16:21

  Hürriyet, dünkü Nevruz'un ardından bugünkü yayın toplantısını Diyarbakır'da gerçekleştirdi. BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, "Böyle bir umutlu süreçte Hürriyet’in yayın toplantısını burada yapması müthiş sevindirici" dedi.

  Hürriyet Gazetesi Yazı İşleri toplantısı bu sabah Diyarbakır’da Dicle Nehri kıyısındaki tarihi Erdebil Köşkü’nde yapıldı.

  YAYIN TOPLANTISINDAN KARELER

  Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Yayın Direktörü Fikret Ercan, WEB Koordinatörü Bülent Mumay, Tablet- Mobil Koordinatörü Emre İskeçeli, Ana Haber’den Cansu Çamlıbel, Banu Tuna, Tufan Türenç; yazarlar Sedat Ergin, İsmet Berkan, Yalçın Bayer, Ankara Temsilcisi Metehan Demir, Sıcak Gümdem’den Saffet Korkmaz, Parlamento Şefi Nuray Babacan, Ekonomi Müdürü Sefer Levent, Spor Müdürü Mehmet Arslan, Diyarbakır Temsilcisi Faruk Balıkçı, Doğan Haber Ajansı Diyarbakır Temsilcisi Gurbet Gökçe ve muhabir Okan Konuralp katıldı.

  BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, toplantı öncesi Erdebil Köşkü’ne gelerek Hürriyet Yazı İşleri’ni ziyaret etti. Milletvekilleri çözüm sürecine ilişkin görüşlerini anlatarak, umutlu olduklarını dile getirdi.

  HÜRRİYET DİYARBAKIR'DA

  SAKIK: "UMUDA YOLCULUĞA ÇIKTIK"

  Hürriyet'in bölgede toplantı yapmasının önemine işaret eden Sırrı Sakık, şunları söyledi:
  "Hepimiz umuda yolculuğa çıktık. Bundan sonra siyaset dünyası iş yapacak. Dün Nevruz meydanında 1920'lerin ruhu vardı. Türkiye'yi o dönemki gibi yeniden inşa edelim havası hakimdi. Birkaç yıldır herkes umuda yolculuğa çıkmıştı. Türkiye cephesinden nasıl karşılandı bilmiyoruz. Ama kimsenin karşı çıkacağı talepler değildir eminim."

  DEMİRTAŞ: “YAYIN TOPLANTISININ BURADA YAPILMASI MÜTHİŞ SEVİNDİRİCİ”/images/100/0x0/55ea1161f018fbb8f8694fdd

  Hürriyet ekibi sabah toplantısı sonrası BDP Eş Başkanı Demirtaş'ı ziyaret etti. Demirtaş ziyaret sırasında şunları söyledi:

  Böyle bir günde sizi burada görmek çok sevindirici. Değişimin potansiyeli çok güçlü. Yıllardır konuştuk kavga eden iki insanın barış isteği bazen yetmiyor. Zeminin hazır olması önemli. Herkesin katkısı var. Toplumun, medyanın, Erdoğan'ın, Öcalan’ın… İşin yüzde 50’si tamam. Sabahtan akşama bitmez her şey ama gerisini yapmak çok daha kolay. En zor kısmı konuşabilmekti. Bunu başardık. Böyle bir umutlu süreçte Hürriyet’in yayın toplantısını burada yapması müthiş sevindirici."

  VALİ MUSTAFA TOPRAK: “SOKAKTA ARTIK GÜVENCE VAR”

  Hürriyet ekibi daha sonra Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret etti.

  Diyarbakır’da dün kutlanan Nevruz ve çözüm süreciyle ilgili konuşan Toprak şunları söyledi:
  “Şiddet olunca güven olmuyor. Yanlışın üzerine doğru bina edilmez. Kanı kanla yıkayamayız. Dün her şey açık yaşandı. Nevruz’a son dönemde başka anlam yüklendi. Yine sokaklar karışacak gibi bir intiba vardı. Şimdi farklı şeyler yaşandı. Şiddeti destekleyen unsurlar da yoktu. Önceki dönemlerin aksine beklentileri herkes ortaya koydu. Söylemler, birliği ve huzurlu bir Nevruz'u sağladı. Sokakta artık güvence var. Vatandaş Başbakan’ın çözüm iradesine inanıyor. Bu yoldan dönülmeyeceğini biliyor. Güven ortamı oluşunca, hedef birliği sağlanmış oldu. Nevruz'u huzur içinde kutladık.”

  Hürriyet ekibi Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'i de ziyaret etti.
   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 23 Yorum }
  • izmir 35 22.3.2013 14:48:03
   Hangi devletle savaş halideyiz ki barıştan söz ediliyor. Devletle terörsistler karşılklı iki devlet mi? Eli kanlı teröristlerin yapacakları tek iş gelip teslim olmaları ve yaptıklarının hesabını vermeleridir.
  • mikail boyraz 22.3.2013 13:26:16
   sırrı sakık ''Türkiye cephesinden nasıl karşılandı bilmiyoruz.'' derken ne demek istedi acaba?
  • mehmet cemil gültekin 22.3.2013 12:59:30
   BUNDAN TABİİ NE OLABİLİR Kİ; DÜN GÖRDÜK HALK EVİNDE KÜRDÜN BİR LEHÇESİNİ KONUŞUR, BUNDAN TABİİ NE OLABİLİRKİ. MİTİNGTE KÜRTÇE OKUNDU DA KÜRT KARDEŞİM DE ANLAMADI. BU ÜLKENİN DOĞAL SOKAK DİLİ TÜRKÇEDİR. TÜRKÇE KONUŞMAK ALÇALTICI DA DEĞİLDİR. TIPKI DIŞARDA İNGİLİZCE KONUŞMAK GİBİ, GEREKLİ.
  • Ne Mutlu Türküm Diyene 22.3.2013 12:58:21
   Türkiye cephesi.. Lafa bak.. Bir de benim ülkemin meclisinde milletvekili ve benim vergilerimle maaş alıyor..
  • asil kan 22.3.2013 12:37:13
   Bosa kürek cekmeyin.Bdp kafasinda ülkeyi bölmüs durumda.Sakkik ne diyor Türkiye cephesinden nasil görünüyor diyor.Yani kendilerini baska ülkede sayiyorlar.Bosuna cabaliyor akp.
  • Delici Matkap 22.3.2013 12:32:14
   Türk devleti çok büyük bir yanlışın içine düşürülmüştür.Silahla kazandığımız şu toprakları,30 küsür yıldır silah kullanarak ayırmaya çabalayanlara veriyoruz!hiç kimse kendini kandırmasın,kim ne derse desin 40 yıllık kani olur mu yani!40 yıldır ülkeyi bölmeye çalışan adam tek bayrak altına girmez!
   
  HaberlerTrafik kazasıkulaGalatasarayKAPborçbeştepeşırnak