Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Hürriyet 3 gazete

Seçkin TÜRESAY

Hürriyet'i alanlar 3 gazeteyi bir arada okuyor. Birincisi ana gazete, ikincisi bölge ilaveleri, üçüncüsü de hafta sonu ekleri. Gerek politika dünyası, gerek hayatımızın diğer yanları bu üç gazeteye de ayrıntılı biçimde yansıyor.

Ana gazetede politika ve dışındaki haber, yazılar kadar eklerdeki haber, araştırma, röportajlar da okurlarımıza sunduğumuz dünyayı renklendiriyor.

Değişik alanları, ilgileri, zevkleri, eğilimleri kapsayan bu üç gazete Hürriyet'in 21. yüzyıl gazeteciliğine hazırlanışının örnekleridir.

Hürriyet bir dünya gazetesidir derken, bu tür gazeteciliğin öncülüğünü Hürriyet'in yaptığını örneklerle ve gerekçelerle okurlarımıza sunuyoruz.

Eklerimizin öneminin önümüzdeki günlerde daha da artacağını söylemek bir kehanet olmaz.

Türkiye'de genel seçimlerle birlikte yapılacak yerel seçimlerin, o şehir, o bölge için taşıdığı hayati önemi hepimiz biliyoruz.

İşte bölge eklerinde yerel seçime katılacak aday adaylarının, daha sonraki aşamada da adayların kişilikleri, hizmet çizelgeleri üzerine ayrıntılı bilgiyi bu bölge eklerinde bulabilirsiniz.

Ana gazetedeki o parti ile ilgili bilgilerle birlikte yerel adayların durumunu değerlendirmek için gerekli ölçütleri de sağlamakta, bulmakta gazeteniz size yardımcı olacak, bir rehber görevini üstlenecektir.

Çünkü yaşadığınız bölgenin, şehrin sorunlarını, dertlerini, özelliğini en iyi orada yaşayanlar bilir. Bu bilgileri, görüşleri de en iyi biçimde oradaki gazeteciler sayfalara yansıtabilir.

Böylece hem Tüirkiye çapında hem de o şehir, o belde çapında Hürriyet sizi bilgilendirerek, seçim yapabilme konusunda size en doğru, en gerçekçi malzemeyi sunmuş olacaktır.

Eklere yeni katılan İstanbul Gazetesi'nin performansının günden güne yükselen bir çizgiyi izlediğini okurlarımızdan aldığımız tepkilerden öğreniyoruz.

İstanbul gibi büyük bir kenti, kültür başkentini, insanıyla ve olaylarıyla vermede İstanbul Gazetesi bölge ekleri konusunda örnek bir çalışmayı simgeliyor.

Hafta sonu eklerimiz konusunda uzun uzun okurlarımıza bilgi vermeye gerek yok sanırım.

Bilgilendirici, eğlendirici ve dünyayı tanıtıcı kimlik taşıyan bu hafta sonu gazeteleri, umuyoruz ki hafta sonlarını daha keyifli geçirmenizi sağlıyordur.

Bugünden başlayan hafta da siyasi trafik açıdan yoğun günleri işaret ediyor. Bülent Ecevit'in sunacağı kabine listesinin açıklanmasından sonra güvenoyu süreci de Türkiye'ye gene heyecanlı günler yaşatacak.

Hepimizin ortak arzusu, Türkiye'nin bir hükümete kavuşması, ekonomik dengeler konusunda çalışmaların başlamasıdır.

Mutlu haftalar dileğiyle.X