AKSARAY HABERLERİ

Hurda Araçlar Belediyenin İmkânı İle Yenileniyor

IHA
03.08.2015 - 15:47Son Güncelleme :

AKSARAY BELEDİYESİ HURDA HALİNDE BULUNAN ARAÇLARINI YENİLİYOR.

IHA

Aksaray Belediyesi garajında hurda halinde bulunan ve kullanılmayan eski hizmet araçları, Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Makine Bakım Bürosunun kendi imkanlarıyla modernize edilerek yeniden hizmete sunuluyor.
Atıl halde bulunan bir adet süpürge aracı ile bir adet itfaiye aracının sağlam parçaları şase üzerinde birleştirilerek bir araç haline getirildi. Ayrıca Makine Bakım Bürosunda imalatı yapılan kamyonet kasası tamir edilen aracın şase üstüne monte edilerek araç taziye evi kurmak üzere Mezarlıklar Müdürlüğü’ne tahsis edildi. Yine aynı şekilde atıl halde bulunan kamyon sınıfı bir aracın şase tadilatları, motor bakımı, kabin tadilatları yapıldı. Makine Bakım Bürosunda imalatı yapılan kasa, aracın şase üstüne monte edildi. Söz konusu araçta Destek Hizmetleri Müdürlüğünde jeneratör aracı olarak belediye birimlerinde kullanılmak üzere hizmete sunuldu.
Destek Hizmetleri Müdürlüğünde modernize edilen araçları yerinde inceleyen ve yetkililerden bilgi alan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, göreve geldikleri günden beri belediyenin öz kaynaklarını halka en iyi şekilde hizmet vermek amacıyla kullandıklarını belirterek, ayrıca israftan kaçınarak eldeki imkanları en güzel şekilde değerlendirip halkın hizmetinde sunduklarını kaydetti. Başkan Yazgı, Belediye de atıl vaziyette duran hurda araçların Destek Hizmetleri Müdürlüğü Makine Bakım Bürosu ekipleri tarafından sağlam parçalarla birleştirilip taziye evi çadırı kurmada ve jeneratör aracı olarak kullanılmasının örnek bir uygulama olduğunu söyleyerek emeği geçen personeli kutladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aksaray haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aksaray ilinden Hurda Araçlar Belediyenin İmkânı İle Yenileniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hurda Araçlar Belediyenin İmkânı İle Yenileniyor haberi güncellenecektir.

AKSARAY İLÇELERİ
AKSARAY NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:47
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:34
 • Yatsı
  19:04
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı