Gündem Haberleri

  Hünkar Karataş çatıdan çatıya atlayarak kaçmaya çalışırken yakalanmış

  DHA
  26.04.2016 - 13:54 | Son Güncelleme:

  OKMEYDANI’da tedavi için getirildiği hastaneden kaçtığından beri her yerde aranan Hünkar Karataş’ın dün gece Sütlüce’de çatıdan çatıya atlayarak kaçmaya çalışırken yakalandığı belirtildi. Hünkar Karataş’ın yanında saklandığı seyyar satıcılık yapan bir arkadaşının evinde polis yelekleri, çelik yelekler, polis şapkaları ele geçirildi. Şüphelinin firarda olduğu dönemde sık sık yer değiştirdiği, sahte pasaport hazırlayarak yurt dışına çıkmaya çalıştığı öğrenildi.

  Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'ne 11 Mart tarihinde tedavi için getirilen hükümlü Hünkar Karataş, filmleri aratmayan bir planla kaçmıştı. Cezaevi arkadaşı olduğu öğrenilen Bora Y.’nin tuvalete bıraktığı tabancayı alan Hünkar Karataş, jandarma ekipleriyle girdiği kovalamaca sonucu kaçmış, olay sırasında Bora Y. jandarmanın açtığı ateş sonucu ağır yaralanarak hayatını kaybetmişti.

  SAHTE PASAPORTLA YURT DIŞINA ÇIKMAYA ÇALIŞIYORDU

  Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından şüphelinin kaçışının ardından geniş çaplı soruşturma başlatılmıştı. Polis şüpheliyle irtibatı olabilecek kişileri takibe almış ve şüphelinin sahte pasaport hazırlatarak Kıbrıs ya da Gürcistan’a kaçmayı planladığını tespit etmişti. Gasp Büro Amirliği dedektifleri tarafından sürdürülen takipte daha önce Fatih’te 3 ayrı adrese baskın yapıldığı ancak şüphelinin her seferinde birkaç saat önce evden ayrıldığı belirlenmişti. Bu operasyonlar sırasında şüpheliye sahte evrak hazırlamaya çalışan bir kişi de gözaltına alınmıştı.

  BİRLİKTE KALDIĞI SEYYAR SATICI ARKADAŞI TESPİT EDİLDİ

  Gasp Büro Amirliği dedektiflerinin geçtiğimiz hafta içinde firari Hünkar Karataş’ın, seyyar satıcılık yapan arkadaşı Ahmet K. ile irtibatlı olduğu tespit edildi. Bu gelişme üzerine kısa süre içinde Ahmet K.'yı inceleme altına alınarak adresi belirlendi. Sütlüce'de belirlenen adresin dün öğle saatlerinden itibaren takibe alındığı öğrenildi. Şüphelinin evde olduğunun tespit edilmesinin ardından operasyon için düğmeye basıldı.

  Dişçi koltuğundan kaçan sanığa rekor cezaDişçi koltuğundan kaçan sanığa rekor ceza

  ÇATIDAN ÇATIYA ATLAYARAK KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

  Özel Harekat polislerinin katıldığı operasyonda ekipler evin kapısını çaldığı sırada pencereden çatıya çıkan Hünkar Karataş ile Ahmet K. kaçmaya başladı. Polislerin de takibe başlaması üzerine Sütlüce’deki evlerin çatılarında filmleri aratmayan sahneler yaşandığı belirtildi. Takibe alınan şüphelilerden önce Ahmet K.’nın bir evin bahçesinde yakalandığı ardından Hünkar Karataş’ın bir evin çatısında gözaltına alındığı öğrenildi. Şüphelinin gözaltına alındığında elinde namlusuna mermi sürülmüş bir tabanca bulunduğu belirtildi.

  Yeraltı dünyasının ünlü ismi Hünkar Karataş hastaneden firar ettiYeraltı dünyasının ünlü ismi Hünkar Karataş hastaneden firar etti

  Operasyonun tamamlanmasının ardından Hünkar Karataş’ın saklandığı evde bulunan 6 polis şapkası, 5 polis yeleği, 1 adet çelik yelek, 2 tabanca, mermiler, polis rozetleri, kelepçeler ve bir miktar uyuşturucu incelenmek üzere Kriminal laboratuara gönderildi. Bulunan malzemelerin hangi amaçla evde tutulduğu ise soruşturma kapsamında inceleniyor.

  Evde bulunan silahlar ile polis kıyafetleri ile ilgili Gasp Büro Amirliğinde ifadesi alınacak olan şüpheli Hünkar Karataş ve Ahmet K.’nın öğleden sonra adliyeye gönderilmesi bekleniyor. (Ali AKSOYER/İSTANBUL - DHA)

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı