« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hulki İlgün: Zorlu tur

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hulki İLGÜN

Maç sanki 2-2'lik ligin üçüncü devresi gibiydi. Fenerbahçe, 90 dakika süresince yine defans ağırlıklı oynayıp, kontrataklarla gol aradı. Önce Rapaiç, daha sonra Baliç'le, altın değerindeki gollere kavuştu.

Ancak Fener defansının özellikle sol tarafında Mustafa'nın aksaması, Ogün'ün silik futbolu ve herşeyin ötesinde Lazetiç'in sağ kanatta sanki oyunla hiçbir ilgisi yokmuş gibi, vurdum duymaz futbolu, Fenerbahçe'nin oyun kalitesini olumsuz yönde etkiledi.

Öte yanda Bursaspor, bir önceki maçtaki Fenerbahçe'nin olumsuz futbolunu çok iyi analiz edip, özellikle ilk yarıda futbol adına Fenerbahçe'den çok daha iyiydi.

Böylesine inatlı ve şuurlu akınlar yapan Bursa, aksayan Fener kalesinde bana göre ofsayt kokan bir de gol bulunca, Fenerbahçe daha dumanı tüten lig beraberliğinin telaşına kapıldı.

Düşünün, koskoca Fener, hem de deplasmanda yine iki gol bulmuş. Ama rakibine bir türlü uygulayamadığı pres ve pas alışverişlerindeki olağanüstü hatalar yüzünden adeta korkarak, futbol oynamaya ve maç kazanmaya çalışıyordu. İlk yarı, Fener'in anlaşılmaz ürkekliği içinde sona erdi.

ANDERSSON VE RÜŞTÜ

Fenerbahçe ikinci yarıya yine aksayan kadrosunun, ürkek ve kötü futboluyla başladı. Ne bir isabetli paslaşma, ne verkaç, ne hücumda çoğalma, yani hiçbir olumlu hareketi yoktu Fener'in. Koskoca takımda sadece Andersson çılgınca çalışıyor, kalesinde de haftalar sonra Rüştü devleşiyordu. Maçın bitimine 15 dakika kala Denizli'nin nihayet aklı başına geldi. Yorulan Andersson'la Rapaiç'in yerine Serhat ve Revivo'yu alınca, oyun dengelenir gibi oldu. Böylece Fenerbahçe çok kritik bir dönemde, kötü futbol oynadı ama zorlu turu geçmesini bildi.

Bu arada Bursaspor seyircisinin, ‘‘Ömer, Baliç'in ayağını kır’’ diye bağırmasının, Bursaspor'un güzel oyununu gölgeleyen bir çirkinlik olduğunu da belirtelim.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler