« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hulki İlgün: Tantan'a son dandan

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hulki İLGÜN

DAVUL illeti nedeni ile arka arkaya uyardığım, sevgili İçişleri Bakanımız Sadettin Tantan herhalde işlerinin yoğunluğundan konuyla meşgul olamadı.

‘‘Hangi statta olursa olsun, tüm seyirciler bozuk paralarına kadar aranırken, o koca koca davullar içeri nasıl girer’’ diye yakınmıştım.

Meğerse davullar, daha önceden stata sokuluyor, büfeler ve gizli bölmelerde saklanıyor, maç esnasında çıkarılıp milletin kafası şişiriliyormuş.

Vallahi hayretler içinde kaldım.

GAY

Yani bir bu ‘‘gay’’ eksikti. Gay kelimesi de spora bulaştı ya, vay anam vay. Nereden çıktı bu gay, nasıl oldu, kim icat etti, bu kelimeyi bilemiyorum. Sporun binbir derdini dile getirirken, geçtiğimiz günlerde bir yanda telefon, öte yanda faksım, gaylarla ilgili olarak adeta kilitlendi. Ne sualler, ne yakıştırmalar aklınız durur.

En önemlisi de Şişli'den, Zeki Tezol'dan gelen soruydu.

‘‘Gay sporcumuz var mı ağabey’’ diye soruyordu. Hemen cevabımı verdim

‘‘Yok’’ dedim.

Sonra kendi kendime düşündüm. Kimse kimsenin özel yaşamının kahyası değil. Adam sporcudur, ya da değildir. Dilediği hayatı yaşamakta serbesttir. Çok eski yıllarda da gay kelimesi bilinmezdi de, eşdeğer kelimesi ile bazı dedikodular yapılırdı.

Nereden nereyle bu konu bana eski bir anımı hatırlattı.

İsmi ben de saklı rahmetli ve esprileri ile ünlü bir futbolcumuz, ‘‘Sporcu arkadaşlarımla duşta yıkanırken, bir gün için yere düşen sabunumu eğilip alamadım’’ der ve bizleri güldürürdü.

Yakınlarda da yağlı güreşçilerimiz ile ilgili yakışıksız bir kıspet oyunu gündeme geldi, tepki aldı, haklı olarak kınandı. Olayda böylece kapandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz