« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hulki İlgün: Şeker gibi F.Bahçe

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hulki İLGÜN

BÖYLE Fener'i yeme de yanında yat. Kanaryalar maça adeta ‘‘Ben bu yıl şampiyon olmak istiyorum. Önümdeki rakip kim olursa olsun. Hava da ister yağmur, ister kar. Ne olursa olsun yılmayacağım, çalışacağım, çabalayacağım. Özellikle kendi sahamdaki tük maçları mutlaka kazanacağım’’ der gibi başladı.

Uche'nin yokluğunda, özellikle ilk yarıda Ogün ile defansını kilitleyip Mirkoviç, Abdullah ve Mustafa Doğan'ın akıllı ve alışılmışın dışında bol paslı ve de presli oyunuyla göz doldurdular. Orta sahada da Johnson, Yusuf ve Lazetiç'in Fener'in gol ayaklarına, devamlı olumlu paslar üretmesi Kocaeli defansına zor anlar yaşattı. Daha ilk dakikalarda Serhat, müsait pozisyonlarda topu rakip ağlarla buluştursa maçın sonucu yarım düzineyi dahi geçebilirdi. Ancak hava şartlarının kötülüğü ve Körfez defansının adeta 11 kişiyle doldurduğu on sekizinde, Fenerli forvetler golü bulmakta zorlandılar ama yılmadılar.

BAYRAM ŞEKERİ

Arzulu ve bol paslı gollük pozisyonlar sonunda Andersson'un nefis ortasından Rapaiç'in kafasıyla, Kocaeli ağlarınde buluşunca Kanaryalar rahatladılar.

Oyunun 2. yarısına Fenerbahçe, Abdullah'ın yaklaşık 30 metreden attığı golle başladı. Sahanın en iyi oyuncusu Rapaiç'in, Denizli'den o an saha kenarından özel olarak aldığı uyarı dikkatimi çekti. Usta oyuncunun yaptığı akıllı orta gol olunca Denizli, tribünlerden haklı olarak özel alkış aldı.

Bu dakikadan itibaren Kanaryalar'ı tutmak artık mümkün değildi. Önce Yusuf, daha sonra Serhat, adeta kötü yazgısını değiştiren golü atınca bir yanda Kanaryalar, bir yanda tribünde taraftarlar coştukça coştular. Ve böylece Fenerbahçe, bir bayram arifesinde oynadığı nefis futboluyla ve de attığı gollerle taraftarlarına bayram şekeri gibi şahane farklı bir sonuç sundular.


Bunları da Beğenebilirsiniz