« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hulki İlgün: Şahane maç

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hulki İLGÜN

KARŞILIKLI atılan goller, karşılıklı kaçan goller, patırtısı gürültüsü ve bir kalecinin kalesinde adeta devleşip takımını mağlubiyetten galibiyete taşıdığı şahane bir maç. F.Bahçe ile Erzurum bana göre sezonun en hareketli, en seyrine doyum olmayan futbolunu oynayıp, tribünleri tıklım tıklım dolduran seyircilere futbol ziyafeti çektiler.

Ziyafet ne demek beyler. Dakika 1, gol bir. Erzurumsporlu Muzaffer'in şahane golü F.Bahçe ağlarında. Yalnız bu gol mü? Hayır, hayır. Arkasından önce Zafer sonra Ali Yılmaz'ın yine yüzde yüz gollük şutları ve bunları inanılmaz şahane reflekslerle kurtaran kaleci Engin.

İşte bundan sonra F.Bahçeli futbolcuların sanki, ‘‘Yahu arkadaşlar biz ne yapıyoruz? Sezon neredeyse bitmek üzere. Mustafa Denizli de başımıza geldi. Yoksa biletlerimizin acele olarak kesilip sepetlenmek mi istiyoruz?’’ dercesine akılları başlarına geldi ve Erzurum defansının bir anlık gafletinden istifade ederek kara hayalet Oulare'nin kafasından beraberlik golünü kazandılar.

KUTLUYORUM

Oyun bu andan itibaren karşılıklı akın ve gol pozisyonlarıyla nefis bir görüntüye büründü. Beyfendiler, işte futbol bu. Oyunun adı futbol. Çalım da yapar, verkaçlara da kaçar, yakaladığın gol pozisyonlarında da şutunu çeker gol ya da gollerini atarsın.

İkinci yarı bu defa Moshoeu'nin erken gelen golüyle başladı. Ama karşılıklı oynanan futbol yine güzel, gol pozisyonları yine şahaneydi. Bu arada aylar sonra sanki kış uykusundan uyanan Moshoeu'nin üçüncü golü yan hakemin uyarısıyla tabelaya yazılınca, şahane maçın sonucu da belli oldu. Daha sonra Oulare'nin kafayla attığı 4. golü Ali Rıza kendi kalesine attığı golle beşleyince, F.Bahçe koca sezon boyu ilk defa, belkide Mustafa Denizli'nin şerefine deplasmanda bir maçı şahane mücadele sonunda farklı kazandı. İki takımı da oynadıkları futbol adına kutluyorum.


Bunları da Beğenebilirsiniz