Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hulki İlgün: Özlenen Fener

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hulki İLGÜN

FENERBAHÇE koskoca bir sezon boyu akıl almaz kötü oyunlarla puanlarını sağa sola armağan ettikten sonra Altay karşısında inanılmaz bir futbolla özlenen galibiyeti aldı.

Hayret ki, ne hayret. Sen koskoca bir sezon boyu sanki söz birliği etmiş gibi puanları berbat et, tüm şampiyonluklara veda et, yönetimi koltuklarından et, sonra da gel İzmir'de Altay'ı hem de son dakikada yenerek tüm tahminleri altüst et. Vallahi yine de aferin bu Fener'e.

Eeee kanarya bu, ne denir? Büyük takım olmak kolay değil. Oysa Altaylılar da maçtan önce ‘‘Böyle bir Fener'i yakaladık, elimizden kaçırmayalım’’ diye kimbilir ne hayaller kurmuşlardı.

Ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Fenerbahçeli futbolcular da ‘‘Kırdığımız cevizlerin, kaybettiğimiz puanların haddi hesabı yok. Hepimiz hatalar zincirinin kahramanları olduk. Sonunda yönetime de neredeyse veda etmek üzereyiz. Hiç değilse onlara giderayak 3 puan armağan edelim’’ der gibi inanılmaz bir 90 dakika sonunda maçı kazandılar.

İlk yarıda Fenerbahçe oyuna alışılmışın dışında çok canlı başladı. Özellikle orta sahanın akıllı oyunu Abdullah'ın ayağından, Altay defansının yardımıyla Fener'e ilk golünü getirdi. Bu arada önce Preko, daha sonra Ogün adeta yüzde yüz gollük topları kaleciye teslim edince, kendi kendime ‘‘Eyvah yine Fener'in kaderi devreye giriyor’’ derdemez Altay'ın beraberlik golü geldi. ‘‘Hay demez olaydım’’ diye kendi kendimin dilini ısırırken, bu defa Preko kendini affettiren ikinci Fener golünü Altay ağlarına bıraktı. Oyunun ikinci yarısı büyük bir heyecan içinde geçti. Futbol adına çirkin hareketler yapan futbolcusu Sertan Altay'ı 10 kişi bırakınca, F.Bahçe'den bir anda fark beklenmeye başlandı. Ne varki Fener'in kötü kaderi yine devreye girip, Altay'a beraberlik golünü kazandırınca koskoca stadı dolduran tüm Fenerbahçeliler bir anda derin sessizliği gömüldüler. Ancak son dakikada F.Bahçeli futbolcular azmetmenin mükafatını gördüler ve Ogün'ün üçüncü golüyle kazandıkları üç altın puanla ikincilik yarışından kopmadılar. İşte ben böyle Fener'in özlemi içindeydim ve haftalar sonra Fenerime kavuşmanın sevincini yaşadım.


Bunları da Beğenebilirsiniz