« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hulki İlgün: Millilerimize başarılar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hulki İLGÜN

Hafta içinde gelen yoğun telefon ve fakslarda, sayısız taraftar, duygularında aynı noktada birleşiyor. ‘‘Ligler, kupa mupa derken, Milli maçlar da devreye giriverdi. Önce Ümit, arkasından A Milliler final maçlarında yeni zaferlere koşacaklar. Ümitler Slovakya, İngiltere ve İtalya ile, 10-15 gün sonra da A Millilerimiz İtalya, İsveç ve Belçika ile oynayacaklar. Artık kulüpcülüğü filan bir yana bırakıp, milli formalarımızı giyelim ve müjdeli haberleri bekleyelim. ’’ diyorlar.

İşte benim hepsi birer aslan parçası olan, taraftarlarımın yüce duyguları. Bende onlara eşlik edip, Denizli kumandasında tüm Milli Takım oyuncu ve yöneticilerine başarılar diliyorum.

FIRÇA’NIN KEHANETİ

FIRÇA Kadıköy'de aynı mahallede doğup büyüdüğüm 70 yıllık, kardeşten öte arkadaşımdır. Bahri Erkan 55 yıl önceki F.Bahçem'in de genç takım kaptanıydı. Sakalı sert olduğundan lakabı fırçadır. Çeşitli dönemlerde Fenerbahçe'de yöneticilik de yapmıştır. Bana göre eşi zor bulunan tekniğiyle şahane bir santrahaftı. Yani bugünlerin liberosuydu.

Fenerbahçe'deki son transfer gelişmeleri üzerine ilk telefon Fırça'dan geldi. Aynen iletiyorum, ‘‘İşte transfer böyle olur Hulki. Sağ gösterip sol vuracaksın. Herkes ilk bombayı İtalya, Almanya ya da İngiltere'den beklerken, sen iç piyasanın asları Yusuf ve Ümitler'in işini bitireceksin. Yabancı transferde de çok isabetli davranıp, bizlere huyu ile suyu ile, ekmeği ve aşı ile en yakın olan Balkanların kapısını çalacaksın. Ne işin var Afrikalarda. İlk akla gelenlerde Yugoslavlar ve Rumenler. Bu nedenle başta Mustafa Denizli ile Selim ve Şadan kardeşlerimi peşinen kutluyorum.

Hatta alınması düşünülen 3 - 5 futbolcunun da yine Yugoslavya'dan alınmasını öneriyorum. Yugoslavya savaş nedeni ile uzun süredir kuluçkaya yatan tavuk gibiydi. İşte ilk yumurtası Lazetiç. Hem de genç ve fırtına gibi. Büyük ümitlerle devamını bekliyorum. Şayet İtalyan Zola da olursa transferin kaymağı olur. Fenerbahçemiz'e de yakışır. Sen ne dersin Hulki?’’

Ne söyleyeyim be Fırça... Yıllardır hepimiz kahroluyoruz. İnşallah yeni transferler hayırlı olur da hem senin, hem benim, hem de milyonlarca Fenerbahçelimizin yüzü güler.

FATİH’İ ÜZMEYİN

Kayserİ'den Turhan Açıkalın faksında ‘‘Fatih'imizi lütfen rahatsız etmeyelim. Çocuk G.Saray'ı aldı eline, armadasının şerefini dünyalara taşıdı. Milyonlar bu zaferin zevkini tadıp, şarhoşluğunu yaşarken, bir kısım insan, Terim'i nerdeyse idam edecek. Bu ne akıl almaz cinnettir, bu ne insan dışı davranıştır, bu ne kıskançlık ve bu ne hayasızlıktır. Şurada herkesler denizlerde yüzüp, yazın gelişinin tadını çıkarırken, Fatih'imiz daha evinin yüzünü bile gör

medi. Bir tarafta para pul belası, bir tarafta transfer derdi. Hele Hakan'a sözünü verdiği jeep olayı, çocuğu yedi bitirdi. Bu Terim, yakında en büyük kupa içinde çalışmak zorunda. Bitsin artık bu saçmalık. Fatih'te insan, O'nun da canı var.’’ diyor yardımımı istiyor.

Terim'le ilgili temiz duygularını kutluyorum. Ancak, Terim'in bu türlü saldırılara daima şerbetli olduğunu bilmeni istiyorum. Göreceksiniz Real Madrid'i de tepeliyecek ve zaferlere bir zafer daha ekleyecek Fatih'imiz.

AyIptIr beyler

Almanya'da Buhl Baden'den Refik Carli ile İstanbul'dan Nedret Muharrem Sağlam ve çeşitli illerdeki taraftarlardan gelen, ilginç fakslar var. ‘‘G.Saray büyük başarı kazandı. Tamam, ama bu takımın 70 milyon dolar da borcu var. Yani Süren efendi hata üstüne hata yapıp paraları sağa sola saçacak, bizler de, aşımızdan başımızdan kestiğimiz vergilerimizle onları mükafatlandıracağız. Olur mu beyefendi. Bu vatanı kurtarıp bizlere armağan eden gazilerimiz sadece göğüslerindeki İstiklal Madalyası'yla övünürler. Hangisinin hanları apartmanları, hangisinin repoda trilyonları vardır. Daha geçenlerde bir boksörümüz dünya şampiyonu, 3 boksörümüz de Avrupa Şampiyonu oldu. Efes, basketbol tarihimizde ilk defa Avrupa 3.sü oldu. Kaç para ödül aldılar bu şampiyonlar’’ diyorlar.

Ödül G.Saray’ın hakkıdır. Ancak ölcünün belirlenmesi, devletin kararı ile ilgilidir. F.Bahçe'liyim ama G.Saray'ın bu başarısıyla iftihar ediyorum. Onların da bir gün benim gibi davranmalarını bekliyorum.


Bunları da Beğenebilirsiniz