« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hulki İlgün:İki ayrı Fener

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hulki İLGÜN

OYUNUN ilk başlarında bir F.Bahçe vardı ki, tam bir mahalle takımı. Üstelik, Rüştü'nün akıl almaz bir hatası sonunda Coulibaly'nin ayağından gol de yenince, tüm tribünler bir anda şok oluverdi. Ancak Andersson'un kafa golü bir anda Fener'i rahatlattı. Aslında ilk yarıda F.Bahçe'de ne bir sistem, ne bir taktik, hiç ama hiçbir şey yoktu. Ne doğru dürüst bir pas, ne bir verkaç, ne orta, hatta ve hatta korner dahi atmaktan acizdi, koskoca F.Bahçe takımı. Yani Lazetiç de olmasa, Fener takımını tanımak mümkün değildi.

Maçın ikinci yarısında Fener yine dökülüyor, yine özlenen futbolunu oynayamıyordu. Ancak tutuk bir gününde olan Baliç ve Serhat'ın yerine uzun süredir hasreti çekilen ve büyük merakla forma giymesi beklenen Rapajiç ve Yusuf'la F.Bahçe bir anda canlanıverdi. Bu arada Rapajiç'in oyuna girer girmez frikikten attığı şahane gol ve az sonra yine aynı oyuncunun Revivo'ya verdiği güzel pasla üçüncü gol, daha sonra da Ali Güneş'in attığı dördüncü gol bir anda takımı rahatlattı.

İKİ AYRI FENER

Maçın bu farkla biteceği beklenirken, Siirtli Ceyhun'un iyi gününde olmayan Rüştü'ye yaklaşık 30 metreden attığı gol de maçın sonucunu tayin etti. Böylece Fenerbahçe için farklı kazanılacağı tahmin edilen kritik maç, bu skorla sona erdi.

Ben bugün sahada iki devreli, ayrı ayrı iki F.Bahçe seyrettim. İlk yarıdaki Fener aynen bir mahalle takımı, ikinci yarıdaki Fener de Lazetiç'in akıllı ve Rapajiç'in de klas futboluyla canlanan bir Fenerbahçe'ydi. Bu maç bir kez daha şunu gösterdi: Artık hiçbir maç kolay değil. Özellikle taşra takımlarından puan almak, aslanın ağzından lokmasını almaya benziyor. Herhalde kazanmış olsa dahi bu maç Fenerbahçe'ye de önümüzdeki haftalar için büyük ders olmuştur.


Bunları da Beğenebilirsiniz