« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hulki İlgün: Fenerbahçe kazandı ama

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hulki İLGÜN

F.BAHÇE'den puan almak istiyorsanız, maç başlar başlamaz bastırın defansına presi, şaşırtın oyun düzenini, alın gidin puanınızı.

Kanaryalar, Samsun maçına da böylesine şuursuz bir oyunla başladı. Yine sallaparti bir orta saha ve yine topu ayağa oynayamayan ve hiçbir pas alışverişinde bulunamayan bir takım. Üstelik akıllı bir pres yapmayı da beceremeyen 11 futbolcu. Ve de karşısında futbol adına en güzel hareketleri yapıp sanki ‘‘Biz bugün bu sahada Fenerbahçe'nin kendi çiftliğinde öten horaz imajını sileriz, hatta belki de puan bile alabiliriz’’ diyen Samsunspor.

Üstüne üstlük Fenerbahçe'de daha 5. dakikada Baliç de sakatlanıp yerini mecburi olarak genç Serhat'a bırakınca, kendi kendime ‘‘İster misin Samsun'un istediği olsun, puanları alıp gitsin’’ dememe kalmadı hakem arka arkaya veriği 2 penaltıyla oyunun akışını değiştiriverdi. Kanarya'nın penaltı ustası Lazetiç'in gole çevirdiği bu pozisyonlar, mertçe söyleyeyim, ikisi de bana göre azıcık ağır karardı.

FUTBOL YİNE YOK

Benim için önemli olan Fenerbahçe'nin yine kendi sahasında, hem de 2 farklı önde olduğu halde dahi özlemini çektiğimiz futbolu oynamamasıydı.

Biliyorum, şimdi içinizden ‘‘Ne yapalım abicim, bir maçta da hakem çaldığı düdüklerle Fener'e hizmet etsin’’ diyorsunuz. Ama emin olun ben hayalimdeki Fenerbahçe'nin arzu ettiğim futbolunu göremediğim zaman, itiraf ediyorum maçı kazansa bile huzurlu olamıyorum.

Maçın ikinci yarısında Fener, Ogün'ü liberoya çekip, Ali Güneş ile orta sahasına çeki düzen vermek istedi. Ama bu arada aylar boyunca, oyuna daima son 5 dakikada girmeye alışmış genç Serhat, ilk kez 90 dakikaya yakın oyunda kalınca, şaşkınlıktan olsa gerek yüzde yüz 2 pozisyonu gole çeviremedi. Kısacası Fenerbahçe ama öyle ama böyle kazandı. Kazandı kazanmasını da maalesefe yine futbol adına birşey yapmadan...


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler