« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hulki İlgün: F.Bahçe zar zor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hulki İLGÜN

HAFTALARDIR rakiplerini beşliklere alıştıran Fenerbahçe, Erzurum karşısında ilk yarıya öyle kötü bir başlangıç yaptı ki, akıllara durgunluk verir. Maçın başlamasıyla her dakika gol atması beklenen Fenerli oyuncuların üstüne sanki ölü toprağı serpilmiş gibiydi. Hatlar arasındaki kopukluk, özellikle sol tarafta Ogün'ün, sağ tarafta da Yusuf'un kötü günlerinde oluşu, solda Mustafa Doğan ve sağ kanatta Baliç'in de futbollarını olumsuz yönde etkiledi.

Tribünlerden yükselen protesto sesleri arasında Erzurumlu Dadaşlar, Fenerbahçe kalesine golü atınca Kanaryalar sanki ‘‘Yahu biz ne yapıyoruz? Nedir bu halimiz, top mu oynuyoruz, yoksa orta oyunu mu?’’ derken, birden canlanıverdiler.

YA SABIR

Eleştirimin burasında, şimdiye kadar susuyor, susuyor ve mübarek günde ‘‘Ya sabır’’ çekiyor ve Denizli'ye sataşmadan yapamıyorum: ‘‘Benim değerli kardeşim, sevgili Mustafa... Elinde Serhat var. Bu delikanlıya hangi maçta formayı teslim ettinse seni mahcup etmedi. Bu maçta, madem Ogün ve Yusuf bu kadar aksıyor, niye bir değişiklik yapıp da, bu gencecik delikanlıya forma şansı vermiyorsun ve son 5 dakikada oyuna alıyorsun. Olacak şey mi? Üstelik Erzurumspor da centilmen ve tertemiz futboluyla tam dişine göre. Neden sana gönül veren taraftarlarını isyan ettiriyorsun.’’

Fenerbahçe, ikinci yarıya yine aynı takımla çıkıp, 3. golü bulunca yine uykuya dalar gibi oldu ve Dadaşlar'ın 2. golünü de yiyince aklı başına geldi. Uche'nin attığı gol ise tüm bu kötü futbolun üzerine, sadece bir teselli oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz