GeriSpor Hulki İlgün: Çiftlik...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hulki İlgün: Çiftlik...

Hulki İLGÜN

İSTANBUL'dan Ümit Işık, Ankara'dan Feridun Erdinç, fakslarında sözleşmişler gibi aynı soruyu soruyorlar: ‘‘Futbol Federasyonu, Haluk Bey'in çiftliği mi?.. Söylenenlere göre Almanya maçına yine bir değil, bu defa iki uçak dolusu delege ve eşleri götürülmüş. Kimin parasıyla gidiyor bu insanlar?.. Hiç utanmıyorlar mı?... Hem maçları bize veremiyorlar, hem de bizim paramızla Avrupa'da cirit atıyorlar. Yok mu bu işin soranı, hesabını isteyeni? Bu nasıl bir çiftlik ki gelen yiyor, giden yiyor!...

Yani Haluk Bey ve yandaşları koltuklarında kalacak diye, bizim paramızla kazığı biz mi yiyoruz?‘‘

Vallahi kardeşler, olayı ben de duydum, şaşırdım kaldım. Bildiğiniz gibi daha önceki milli maçlarda da aynı rezalet yaşandı. Yazarak ilgilileri uyardım, ‘‘Önleyin bu rezilliği’’ dedim. Anlaşılan delegeler Federasyon yönetiminin koltuk oyları, Gezdirip, yedirir, içirir, oylarını alırlar, keyiflerine bakarlar.

Olay ‘‘DEVE‘‘ misali beyler. Federasyonun hangi olayı doğru ki, avantadan seyahat olayı eğri olsun. Ayrıca utanmayan Federasyon değil, senin benim paramla, beleşten dünyayı gezen ‘‘AVANTACI‘‘ delegelerdir. Ama susmayın kardeşler. Ben de susmayacağım... Yazın bana, ben de bıkmadan usanmadan hesap soracağım.

TAŞRALI SPORSEVERLER

BURSA'dan emekli lise müdürü Turhan Çelik, İstanbul Erkek Liseli ve İstanbulsporlu olduğunu belirtip, köşemde, Taşra takımlarınında sorunlarına yer vermemi diliyor. En büyük isteklerinden biri de, tribündeki seyircilerin terbiye kurallarına uymaları.

Sevgili okuldaşımın özellikle seyirciler hakkındaki dileklerine aynen katılıyorum. Sporseverleri, İstanbullu ya da taşralı olarak ayırmıyorum. Hepsi benim ‘‘Hürriyet'imden aldığım terbiye gereği’’ düşüncelerine saygı duyduğum okurlarımdır. Dilekleri geldiğinde elimin yazdığı dilimin döndüğü kadar yardımcı olurum. Söz.

BEŞİKTAŞ KAYNIYOR

İstanbul'dan özel Ahu Hetman Hastahanesinden Murat Kargın ve onlarca hasta Beşiktaş'lı arkadaşları fakslarında ‘‘Seba ve takımı bizleri kandırmasın. Bu Beşiktaş'tan bir şey olmaz Taraftarlar olarak bizler mutlu değiliz. Bu işin çözümü tez elden kongre ve yepyeni bir yönetim kuruludur.’’ diyorlar.

Kara kartal'a karşı olan aşkınıza saygı duyuyorum. Ancak son Van ve Kocaeli galibiyetini lütfen dikkate alın. Beşiktaş'ta yeni bir teknik direktör ve oyuncular var. Bunların kaynaşıp arzu edilen futbolu sergilemeleri galiba azıcık zaman alacak. Yani ‘‘Süleyman abimiz ve arkadaşları’’ derken bugünlerde karakartalın kongre hazırlıklarına başladığını unutmayalım.

FENER AŞKI

Ankara'dan koyu Fenerli Emrah Baser, Adana'dan Hasan Emlek spor müdürümüz sayın Nezih Alkış'a yazdıkları ilginç fakslarında Fenerbahçeye karşı olan aşklarını dile getiriyor. Bu arada Hasan bey oğlundan aldığı bir şikayetnamede özetle ‘‘Yıllar sonra koskoca Fenerbahçe K.Saffet ve Kemalettin'den, hem de kırmızı karta abone Kemalletinden medet umuyorsa kimseler Şampiyolluğa heveslenmesin’’ diyor.

Şikayetiniz konusu isimleri yanlız ben değil tüm medyanın yıllardır yaza yaza kalemleri tükendi. Ancak yönetim bu isimleri geri çağırarak büyük bir yanlışı gündeme getirdi. Şimdi Zeman iş başında. Bekleyip göreceğiz. Hasan beyin yavrusuda haklı ama onuda babası uyarıp Fenerbahçenin büyüklüğünü anlatsın lütfen.

FAROZLULARIN İSYANI

Trabzonspor F.Bahçe maçı öncesinde acele ve çok önemli kaydıyla Trabzon-Faroz'dan Hadi Gencer ve arkadaşları yazmış‘‘nerden çıktı bu Fener düşmanlığı?, hangi Trabzonlu kime hakaret edip herhangi bir yanlış harekette bulundu? Fenerli taraftar neden Trabzona gelmesin? Kimdir bu yalan yanlış haberleri çıkaranlar?. Biz Farozlular, her takımı olduğu gibi Fenerbahçeyi de sever ve takdir ederiz. Yeneriz, yeniliriz hiç farketmez üstelik Trabzonlular misafiri çok severler siz bakmayın üç beş kendini bilmeze buyrun Fenerliler Trabzonumuza gelin ve takımınızı destekleyin bizlerde sizi alkışlayalım’’.

Helal benim aslanlarım işte benim gerçek Trabzonlu ve Farozlu delikanlılarımın sesi. Gelin de takdir edip hayran olmayın bakalım ayrıca unutmayın ki her Trabzonun kalbinde özellikle F.Bahçe sevgisinin ayrı yeri vardır. Çok eskilerde İsmet Berberoğlu ve Zekariya Bali, yakın geçmişte Ali Kemal ve Küçük Şenol şimdilerde de Ogün ile Abdullah bu sevginin canlı birer örneğidir. Trabzonlu'nun misafirperverliği dillere destandır. Kardeşimiz Orhan Kaynar da bunun canlı bir simgesidir. Hepsi bir yana Başkan Sayın Mehmet Ali Yılmaz Kadıköy Yeldeğirmenli'dir. Daha ne söyleyeyim kardeşler.

Hürriyet Gazetesi Spor Servisi

‘‘YETER SÖZ TARAFTARIN’’ köşesi

Güneşli- İstanbul (34544) Fax: 0 212 677 04 00

E-mail: Hilgun&hurriyet.com.trYorumları Göster
Yorumları Gizle