Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hükümetten umudu yok

  Hürriyet Haber
  14 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 14 Temmuz 1999 - 00:01

  DTP Genel Başkan Vekili İsmet Sezgin, 18 Nisan seçimlerinden sonra hem merkez sağın, hem de merkez solun ağır darbe aldığını savundu.

  Hürriyet'i ziyaret eden Sezgin, TBMM'de ağırlığa sahip bir hükümetin kurulmasına rağmen, henüz siyasal istikrar sağlanamadığını belirterek, şöyle dedi:

  ‘‘TBMM'ye giren 5 partiden hiçbiri de bu siyasi istikrarı sağlayacak durumda değil. Türkiye'nin içinde bulunduğu sıkıntıları aşması, ancak merkez sağdaki bütünleşme ile gerçekleşir.’’

  Memura yapılan yüzde 20'lik zammı da eleştiren Sezgin, verilecek daha yüksek zammın piyasaları canlandırmaya olumlu etki yapacağını hatırlattı.

  Demirel bugün İsrail'de konuk

  CUMHURBAŞKANI Süleyman Demirel, bugün İsrail, Filistin ve Ürdün'ü kapsayan 3 günlük Ortadoğu turuna çıkıyor. Demirel sırasıyla İsrail Başbakanı Ehud Barak'la Kudüs'te, Ürdün'ün yeni Kralı Abdullah ile de Akabe'de biraraya gelecek. Filistin Lideri Yaser Arafat ile gezisinin 2'nci günü görüşecek olan Cumhurbaşkanı, göreve geldiğinden beri dünyanın dikkatini üzerine çeviren Başbakanı Ehud Barak ile İsrail'de ilk kez görüşen yabancı lider ünvanını da kazanacak. Cumhurbaşkanı Ezer Weizman'ın konuğu olarak İsrail'e giden Cumhurbaşkanı Demirel'e Dışişleri Bakanı İsmail Cem, Devlet Bakanı Mustafa Yılmaz, çok sayıda devlet yetkilisi, işadamı, gazeteci eşlik ediyor. Bugün İsrail'de Ezer Weizman ile görüşecek Demirel ayrıca Dışişleri Bakanı David Levi'yi de kabul edecek. Türkiye'nin Ortadoğu'da barış sürecindeki rolü üzerinde duracak olan Demirel, terörizme karşı ortak işbirliğini geliştirmenin yollarını arayacak.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı