Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hükümetten sağlık atağı

  Hürriyet Haber
  20.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Mesut Yılmaz, hükümetinin sağlık reformunun altyapısını oluşturmak için harekete geçtiğini belirterek, her ilde kadın doğum-çocuk hastanesi ile kanser erken teşhis merkezi kurulacağını söyledi. Yılmaz, her semte ve köye de futbol sahası vaat etti.

  Çanakkale Kanser Erken Teşhis Merkezinin açılışını yapan Yılmaz, hükümetin bugüne kadar çözülemeyen genel sağlık sigortasını gerçekleştireceğini söyledi. Sağlık reform çalışmasının önümüzdeki günlerde bitirileceğini ve bir yasa tasarısı olarak Meclis'e sevkedileceğini bildiren Yılmaz, şu açıklamada bulundu:

  ‘‘Her ilde kadın doğum çocuk hastanesi kurulacak. Devlet hastanelerinden bağımsız olacak. Halen sadece 11 ilde olan kanser erken teşhis merkezleri en kısa sürede bütün illerde olacak ve bunlar devlet hastanelerine entegre olacak. Her ilde en az 8 tane acil müdahale merkezi olacak. Ana yollardaki sağlık ocaklarında da acil müdahale merkezleri kurulacak. Sağlık ocağı olmayan güzergahlarda prefabrik acil müdahale merkezleri kurulacak. Bunun için ödenekler ayrıldı.’’

  Yılmaz, dün Çanakkale'de 18 Mart Stadı'nın ışıklandırma sisteminin temelini attı. Çanakkale Dardanelspor kompleksine ilk harcı da koyan Yılmaz, konuşmalarında spora büyük önem vereceklerini belirterek, her semte ve köye bir futbol sahası yapılacağı vaadinde bulundu. Yılmaz, Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi'nin temelini attıktan sonra, Kepez Atatürk İlköğretim Okulunu da hizmete açtı.


  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı