Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hükümete sert tepki

  Ferit ASLAN/ DİYARBAKIR, (DHA)
  15 Ağustos 2012 - 14:44Son Güncelleme : 15 Ağustos 2012 - 15:43

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, PKK’nın kaçırıp serbest bıraktığı CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’e ’Geçmiş olsun’ dileklerinde bulunarak, "Burada üzücü olan hükümetin PKK propagandası olacağı gibi komik bir gerekçe ile insan hayatını hiçe saymasıdır. PKK’nın propagandaya ihtiyacı yoktur. Yeni kurulan bir örgüt değil, çözümü dayatıyorlar" dedi.

  Diyarbakır’da bulunan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, PKK tarafından kaçırıldıktan 2 gün sonra serbest bırakılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün olayını değerlendirdi. Demirtaş, şöyle dedi:    
   
  "Kendisine ’Geçmiş olsun’ diyoruz. Hükümetin ilgisizliği bir kez daha ortaya çıktı. Kaymakam adayı, asker ve polis kaçırılmış, hükümet PKK propagandası olur diye insan hayatını hiçe saymaktadır. Böyle bir anlayış olabilir mi. İnsanların canını bu kadar rahat riske atmaktan çekinmiyorlar. PKK’nin propagandaya ihtiyacı yoktur. Yeni kurulan bir örgüt değil ki propaganda yapsın. Onlar çözümü dayatmak istiyorlar. Hükümetin çözüm için artık vurdum duymaz olmaması gerekir."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı