Ege Haberleri

EGE

  Hükümet İzmir’i cezalandırıyor

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  27.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP İl Başkanı Tacettin Bayır, hükümetin Kamu İhale Kurumu (KİK) aracılığıyla belediye ihalelerini mercek altına alarak, başkanları çalışamaz hale getirdiğini ve İzmir’i cezalandırdığını öne sürdü. Bayır, “İzmir halkına belediye hizmetlerinin geç gitmesinin tek nedeni başkanlarımız değil. Başkanlarımızın bu konuda payı az. Devletin resmi kurumu gibi gözüken KİK, belediye başkanlarımızın elini kolunu kilitliyor” dedi.

  Bayır, KİK’in seçimlere 5.5 ay kala belediye hizmetlerinin önüne “takoz koyduğunu” ileri sürerek, “Bunu siyasi taktik olarak yaptıklarını düşünüyorum. Ama önümüzdeki süreçte herhalde pes ederler. Çünkü bu belediyeleri değil İzmir Hükümetin bu bakış açısıyla İzmir’i cezalandırdığı çok net. Bunları halka anlatacağız” diye konuştu.
  İTO’nun ziyareti
  Öte yandan İzmir Ticaret Odası Meclisi Başkanı Necip Kalkan, Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’la üyeler Bayır’ı ziyaret edip kutladı. Ziyarette iki yıl önce İTO’nun dergisine Fethullah Gülen’i öven yazı yazan Sanatçı Nilgün Gürel damga vurdu. Demirtaş, “Bu kendi görüşüdür, kendisini bağlar bizim odamızın dergisinde yer almış olması odamızın görüşü demek değildir” derken o dönemde yazıyı eleştiren Bayır ise, “Tabii bu kadar ileriyi göremezdim. Nilgün Gürel’in Ak Parti yönetimine gireceğini benim CHP il başkanı olacağımı. Ama demek hayat kaderin cilvesi var ki öyle oldu” karşılığını verdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı