Gündem Haberleri

  Hükümet çürüme kılavuzu

  Hürriyet Haber
  28.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Menfaatçilerin ve fırsatçıların siyasi organizasyonu olan Hükümet, çürüme ve yozlaşmanın hem kılavuzu hem de kaynağı haline geldi" dedi.

  MHP Lideri, iktidarın "siyasi solunum cihazına bağlı" olduğunu savunarak, "gerginlikten ve ataletten nefes aldığını" öne sürdü. Bahçeli, 17-19 Ekim’de Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleri ve milletvekilleri ile 25-26 Ekim’de ise Başkanlık Divanı üyeleri ve il başkanları ile yaptığı özel gündemli toplantıların ardından yazılı bir açıklama yaptı. Bahçeli, yazılı açıklamada özetle şu görüşleri dile getirdi:

  Yolsuzluğun adresi

  "Vaat ettiği mutlu ve müreffeh, huzurlu ve adaletli bir ülke ve toplum modelinden tamamen uzaklaşarak, menfaatçilerin, fırsatçıların siyasi organizasyonu halini alan hükümet, yakından şahit olduğumuz çürüme ve yozlaşmanın hem kılavuzu hem de kaynağı haline geldi. Küresel güçlerin taşeronluğuna soyunan bu zihniyet, düştüğü ödün ve teslimiyet döngüsünün içine milleti de hapsetti. Yokluğun, yoksulluğun ve yolsuzluğun adresi oldu. İktidardaki zihniyetin uygulamaları, devletimizi ve milletimizi Cumhuriyet tarihinin en büyük sorunları ile karşı karşıya bıraktı.

  İsyan provası yapılıyor

  Terörün artan eylemleri, bölücülüğün iktidar eliyle cesaretlendirildiği bu süreçte; milli değerlerimiz tartışılıyor, Cumhuriyetimiz sorgulanıyor, üniter yapımızı aşındıracak kardeşliğimizi zedeleyecek tahrikler sinsice sürüyor. Hükümet gelişmeleri yalnızca izliyor. Silahlı bölücüler ile içteki uzantıları hiçbir önleme ve takibatla karşılaşmadan artık alenen isyan provaları yapabilecek cürete ulaştılar."

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı