Ege Haberleri

EGE

  Hukuken de barıştılar

  İZMİR, (DHA)
  27 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 26 Ocak 2012 - 22:15

  CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na açtığı 20 bin liralık manevi tazminat davasından vazgeçti.

  Genel seçimden iki gün önce Havagazı Fabrikası’nda CHP milletvekili adaylarının tanıtım toplantısında Kocaoğlu, Susam’la tartışmış, “Yeter yedi yıldır senden çektiklerimiz. Sen bana hesap soracak adam mısın? Sen kimsin? Manyak” diye bağırmıştı.

  Mehmet Ali Susam, Aziz Kocaoğlu’ndan kamuoyu önünde özür dilemesini bekledi. Susam, bu özür gelmeyince Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu ve 20 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

  Geçtiğimiz günlerde tarafların avukatlarının başlattığı barış görüşmeleri sonuç verdi. Kocaoğlu, medya temsilcilerinin de katıldığı toplantıda Susam’dan özür diledi. Mehmet Ali Susam da bunun üzerine tazminat davası ve suç duyurusunu geri çekti.

  Susam, “Bu olayın yaşanmasından son derece üzüntü duydum. Bu üzüntümün nedeni hiç hak etmediğim, benimle ilgisi olmayan sözlere muhatap olmaktı. Üstelik bu sözleri kendi partilimiz, arkadaşımız söylemişti. Kamuoyu önünde özür bekledim, gecikince dava açtım. Sonra Aziz Kocaoğlu haksız olduğunu kabul edip özür diledi. Bu benim için yeterli. Amacım onu mahkum ettirmek, para ödetmek değildi, bu nedenle davayı geri çektim” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı