« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hukukçu kadınların başarısı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avukat Ayşen Önen 35 ülkenin 200 delegesi arasından, Uluslararası Hukukçu Kadınlar Federasyonu'nun (FIFCJ) Başkan Yardımcılığına seçildi.

İspanya'daki uluslararası kongrede, konsey üyeliklerine de Türk Hukukçu Kadınlar Derneği Başkanı Aysel Çelikel ve Ayla Babila getirildi.

TÜRK Hukukçu Kadınlar Derneği üyesi Avukat Ayşen Önen, Uluslararası Hukukçu Kadınlar Federasyonu'nun (FIFCJ) başkan yardımcılığına seçildi. FIFCJ'nin 17. Genel Kongresi, 6-10 Eylül tarihleri arasında, 35 ülkeden 200 delegenin katılımıyla, İspanya'nın Toledo Kenti'nde yapıldı. Kongrede Türkiye'yi, dernek adına 9 kadın hukukçu temsil etti. Kongrede yapılan seçimlerde, federasyon başkan yardımcılıklarından birine, Avukat Ayşen Önen seçildi. Konsey üyeliklerine de Türk Hukukçu Kadınlar Derneği Başkanı Aysel Çelikel, Ayla Babila ve Ayşen Önen seçildi. Ayrıca FIFCJ'nin 2001 yılı kongresinin Türkiye'de yapılmasına karar verildi.

Taksim Savoy Otel'de dün basın toplantısı düzenleyen Türk Hukukçu Kadınlar Derneği Başkanı Aysel Çelikel, Türk hukukçu kadınların getirildiği görevlerin önemine değinerek, ‘‘Bu gelişme, Türkiye'nin uluslararası tanıtımı, kadın haklarının geliştirilmesi ve kamuoyunun bilinçlendirilmesi açısından çok önemli. Dernek olarak, alınan kararlar doğrultusunda, Türkiye'de yeni denetim mekanizmaları oluşturmasının takipçisi olacağız’’ dedi. Avukat Ayşen Önen, kendisinin özellikle Afrika ülkelerinin büyük desteği ile ve en çok ikinci oyu alarak seçildiğini ve Türk kadınını çağdaş bir şekilde temsil etmekten onur duyduğunu söyledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz