« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hugo Broos Belçika yolcusu

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Teknik Direktör Hugo Broos'tan boşalacak olan teknik direktörlük koltuğuna Şenol Güneş'i getirmekte kararlı.

Yunus Emre Sel-DHA
SON GÜNCELLEME

Dün gece yine çileli bir yolculuğun ardından Trabzon'a gelen bordo - mavili kafilede morallerin oldukça bozuk olduğu görüldü.

Trabzonspor'da 3 - 1'lik Kasımpaşa mağlubiyetinin yankıları devam ediyor. Yönetimin telkini üzerine istifa etme kararı alan Teknik Direktör Hugo Broos'un, geçtiğimiz günlerde yaşanan tercüme krizi konusunda yönetime gerçekleri söylemediği iddia edildi. Başkan Sadri Şener, DHA'ya yaptığı açıklamada, gazeteyi tercüme ettirdiklerini belirterek, "Belçika gazetesinden yapılan çevrilerin hepsi doğruymuş. Yani Broos hepsini söylemiş. Kimsenin takımı bu derece kötülemeye hakkı yok. Ayrıca hangi hoca uyarılara rağmen takımı maçın başlamasına 24 saatten az bir zaman kala deplasmana götürdü? Onun yüzünden 4 saat rötarlı bir yolculuk yapıldı. Broos sadece teknik anlamda değil, idari anlamda da büyük yanlışlar yaptı" diye konuştu.

Bilindiği gibi Broos, geçtiğimiz hafta Belçika'da bir gazeteye verdiği röportajda, "Egemen'in 25 silahı var", "Yönetim içerisinde gitmem için baskı yapılıyor", "Trabzon'da 5 vakit ezan sesine bir türlü alışamadım" ve "Yönetim transferdeki kendi başarısızlığını bana yıkmaya çalışıyor" şeklinde açıklamalar yapmış, ancak düzenlediği basın toplantısında bu sözlerinin çok çarpıtıldığını iddia etmişti.

FUTBOLCULARIN KADRO DIŞI BIRAKILMALARININ SEBEPLERİ AÇIKLANACAK

Yönetimin tarafından dünkü mağlubiyetin ardından kadro dışı bırakalan Engin, Egemen, Song, Sylva ve Gökhan'la ilgili kulüpten bugün bir açıklama yapılabileceği belirtildi. Bu futbolcular arasında özellikle Kaptan Egemen'in neden kadro dışı bırakıldığı merak edilirken, diğer futbolcuların Kasımpaşa mağlubiyetinin ardından yönetiminden para talebinde bulunduğu iddia edildi. Bu arada yönetim Egemen ve Song'dan boşalan 1. ve 2. kaptanlığa, Trabzonlu futbolcular Tayfun ve Tolga'nın getirileceğini açıkladı.

ŞENOL GÜNEŞ İKNA EDİLMEYE ÇALIŞILACAK

Bu arada yönetimin büyük bölümü ve özellikle Başkan Sadri Şener ile Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, Hugo Broos'tan boşalacak teknik direktörlük koltuğuna Şenol Güneş'i getirmek istiyor. Bordo - mavili takımda daha önce üç kez göreve gelen Şenol Güneş, Trabzonspor'un ardından gittiği Güney Kore'nin FC Seoul takımında iki kez şampiyonluğu kaçırdı. FIFA tarafından bir kez yılın en başarılı teknik adamı seçilen Güneş, milli takım düzeyinde Türkiye'ye Dünya üçüncülüğü kazandıran tek teknik adam olma ünvanını da elinde bulunduruyor. FC Seoul takımıyla sözleşmesi sona erdiği için gelecek hafta Pazartesi günü Türkiye'ye dönmesi beklenen Güneş'in, bordo - mavili yönetimin teklifine ilk etapta, 'Dinlenmek istiyorum' diyerek sıcak bakmadığı öğrenildi. Ancak yönetim içerisinde Güneş'e yakınlığıyla bilinen isimlerin tecrübeli teknik adamı ikna etmesi bekleniyor. Bu arada Şenol Güneş'in ikna edilememesi durumunda ibrenin Giray Bulak'a döneceği belirtildi. Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, takımın başına Bülent Uygun'un getirileceği iddialarının ise gerçeklikle hiçbir alakasının bulunmadığını vurguladı.

SABAHA KARŞI TRABZON'DA OLDULAR

Öte yandan Kasımpaşa maçı için İstanbul'a 4 saat rötarlı olarak giden Trabzonspor, maçın ardından da Trabzon'a 1.5 saat rotarlı olarak geldi. Bu sabaha karşı saat 03.30 sıralarında Trabzon Havalimanı'na gelen bordo - mavili takımda tüm futbolcuların morallerinin oldukça bozuk olduğu gözlendi. Özellikle kadro dışı bırakılan futbolculardan Egemen ve Gökhan üzgün gözükürken, Teknik Direktör Hugo Broos ve ekibi basın mensuplarının yanından hızlı adımlarla ayrıldı. Havalimanına hiçbir taraftarın gelmemesine karşın bir polis ekibinin alanda hazır bulunması ise dikkat çekti.

YEREL BASIN "SABOTE OLSA BU KADAR OLUR"

Trabzon'dan yayın yapan yerel gazekelerde Kasımpaşa mağlubiyeti sonrası teknik heyet ve futbolculara ateş püskürdü. Günebakış Gazetesi, "Utanç tablosu" başlığını atarken, Kuzey Ekspres Gazetesi, "Sabote olsa bu kadar olur!" manşetini kullandı. İlkhaber Gazetesi ise, "Broos'un ipi çekildi" başlığını kullanırken, Taka Gazetesi, "Israr etmeyin Paşa Paşa gidin!" manşetiyle Kasımpaşa mağlubiyetini okuyucularına aktardı. Futbolculara öfke kusan Karadeniz Gazetesi ise şu başlıkları attı: "Paşa Paşa boyun eğdik!", "Kasımpaşa karşısında rezil olduk" ve "Rezalet."


Bunları da Beğenebilirsiniz