« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hughes City'e verdi veriştirdi

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester City'de, görevinden alınan menajer Mark Hughes, kulüp yönetiminin kararı önceden aldığını savundu.

A.A
SON GÜNCELLEME

Basında yer aldığının aksine önceden kimsenin kendisini uyarmadığına  dikkati çeken Hughes, “Verilen kararın hızına baktığınız zaman, kulübün bu  kararı daha önce aldığı anlaşılıyor. Kulüpte geleceğe yönelik hedefler için  yaptığım planların sonucunu görme fırsatı verilmediği için büyük hayal kırıklığı  yaşadım” ifadelerini kullandı.

Hughes, sezon başında kulüp yönetimiyle yaptıkları planlamada ligi 6.  sırada bitirmeyi ve 70 puanın üzerine çıkmayı hedef olarak belirlediklerini  kaydetti.
Bu hedefin bütün oyuncularla paylaşıldığını ifade eden deneyimli teknik  adam, “Tabii ki kulüpte herkes daha fazla kazanmayı istiyordu ve bu amaca doğru  ilerliyorduk ki, görevimden alındım. Yakın zamanda Arsenal ve Chelsea'ye karşı  büyük zaferler elde ettik” değerlendirmesinde bulundu.
Mark Hughes'un görevden alınmasına meslektaşları da farklı tepkiler verdi.

Chelsea Menajeri Carlo Ancelotti, “Mancini, İtalya'da çok fazla  tecrübeye sahip iyi bir teknik direktör. Manchester City'de de iyi işler  yapacaktır” şeklinde görüş bildirirken, West Ham United Menajeri Gianfranco Zola  da “Mancini'nin kolay bir görevi olmayacak. Mark Hughes için çok üzgünüm ve  gittiğini görmekten dolayı büyük hayal kırıklığı yaşadım” ifadelerini kullandı.

Galli teknik adamın görevden alınmasına en sert tepki ise Sunderland  Menajeri Steve Bruce'dan geldi. Bruce, yöneticileri de eleştirerek, “Kulüp  sahipleri yetenekli, istekli ve genç menajerleri yok ediyorlar mı? Hiç şüphe yok  ki evet. Bence bu çok saçma” yorumunu yaptı.

Ligde bu sezon üst üste 7 maçta berabere kalarak rekor kıran ve geride  kalan 11 haftada 2 kez galibiyet alan mavi-beyazlı kulübün yönetimi, cumartesi  günü Mark Hughes'un görevine son verirken, 2004-08 yılları arasında Serie A  takımlarından Inter Milan'ı çalıştıran İtalyan teknik direktör Roberto Mancini  ile anlaşmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz