HSBC'den dış ticarette büyümek istiyenlere 1 milyar TL kaynak

Hürriyet Haber
06.09.2013 - 02:13 | Son Güncelleme:

HSBC Türkiye “Uluslararası Büyüme Desteği” kapsamında dış ticaret firmalarına 1 milyar TL kaynak ayırdı.

HSBC Türkiye’nin, Türk firmalarının dış pazarlardaki rekabet gücünü desteklemek amacıyla başlattığı “Uluslararası Büyüme Desteği” kampanyası kapsamında uluslararası ticarette büyümek isteyen kurumlara, 1.5 ayda 1 milyar TL’lik kaynak aktarıldı.

HSBC Kurumsal ve Ticari Bankacılık'tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Virma Sökmen “Uluslararası Büyüme Desteği” kapsamında dış ticarette büyümek isteyen müşterilerimiz için 1 milyar TL ayırdık. Temmuz ayında bir reklam kampanyasıyla duyurusunu yağtığımız bu teşvik, müşterilerden gelen yoğun ilgi ve ihtiyaç doğrultusunda başlangıçta açıklanan fon miktarını aştı. Böylece 1.5 ay gibi kısa bir zamanda doğru yönlendirme, doğru ürün ve fonlama ile HSBC Türkiye olarak uluslararası ticarette büyümek isteyen müşterilerimizin ticaret döngülerinde öne çıkmalarına destek olduk." diye konuştu

İngiltere, Fransa ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden sonra Türkiye'de de hayata geçen Uluslararası Büyüme Desteği kurumların dış ticarette ürün, hizmet ve finansman ile desteklenmesini amaçlıyor. Uluslararası Büyüme Desteği çerçevesinde HSBC KOBİ'lere finansman ve danışmanlık hizmetleri veriyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı