HSBC: Demirbank için yorum yok

Hürriyet Haber
13 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 13 Aralık 2000 - 00:01

HSBC Bank, Demirbank'ı bünyeye katmak için görüşmelerini sürdürdüğü iddiasına sessiz kaldı. A.A.'nın görüşlerini almak için başvurduğu HSBC Bank ilgilileri, ‘‘Bu aşamada yorum yapmıyoruz’’ ifadesini kullandı. Demirbank'ın eski Yönetim Kurulu Başkanı Halit Cıngıllıoğlu, bankanın 6 Aralık'taki Fon'a devir kararından sonra, Demirbank'ın, kurumsal, bireysel, yatırım bankacılığı ve altyapısıyla, mükemmel yapısı sayesinde dünyanın en büyük bankaları tarafından da beğeni kazandığını ve ortaklık teklifleri aldığını kaydetmişti. Cıngıllıoğlu, ‘‘Bunlardan HSBC ile ortaklık görüşmeleri kriz ortamı öncesinde sonuçlanma aşamasına gelmiş olması da bunun göstergesidir. Bu fırsatın kaçırılmış olması ülke için büyük kayıptır’’ demişti.

Bu arada, Akbank ve Garanti Bankası, birleşme yönündeki haberleri yalanladılar. Akbank'dan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na (İMKB) gönderilen açıklamada, ‘‘Bankamız ile Garanti Bankası A.Ş'nin birleşeceği hakkındaki haber doğru değildir. Bu hususta çalışma yapılmamıştır. Bu konuda alınmış bir karar yoktur’’ denildi.

Garanti Bankası da, İMKB'ye gönderdiği açıklamada, Akbank ile birleşme konusunda herhangi bir görüşme yapılmadığını ve banka yetkiliorganları tarafından alınmış herhangi bir karar bulunmadığını bildirdi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı