« Hürriyet.com.tr
MENÜ

HRT: F112 potansiyelinin yarısını kullanıyor

HRT takım patronu Luis Perez-Sala, F112'nin şu an potansiyelinin ancak yüzde 50'sini kullandığına inandığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sezon öncesinde test edilemeyen HRT araçları, Avustralya GP sıralama turlarını geçmekte başarılı olamamıştı. F112 buna karşın diğer kaydettiği ilerleme sayesinde Marussia ile mücadele edebilecek seviyeye geldi.

Perez-Sala, aracın doğumunun sancılı olmasına karşın, aracın göründüğünden daha fazla potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

Perez-Sala, "Genel olarak, F112, hangi noktadan başladığı hatırlanırsa, oldukça iyi sonuç veren bir araç. Kış sezonunda epey şüphelerimiz vardı, çünkü araç bize teslim edildiğinde yeterince değerlendirebileceğimiz zamanımız yoktu" dedi.

Aracı sezona yetiştirebilmek için büyük çaba harcadıklarını kaydeden Perez-Sala, "Şu an iyi bir temele sahip. En büyük gücü de bu. İyi bir mekanik dirence sahip, bu da aracı dayanıklı kılıyor. Biz de böylece gelişim için birçok fırsat bulmuş oluyoruz" diye konuştu.

Perez-Sala, "Aracın potansiyelinin yüzde 50'sini kullanıyoruz, ağırlıklı olarak aerodinamikler üzerinde çalışarak bir yüzde 50 daha verim alabileceğimiz bir araç" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz