Teknoloji Haberleri

  HP'den laptop'larına çok önemli güncelleme

  Hürriyet Haber
  15.05.2017 - 07:35 | Son Güncelleme:

  HP, bazı laptop'larında ortaya çıkan keylogger'ı ortadan kaldıran ve sorunu çözen yamayı yayınladı!

  HP laptop'ların bazılarında keylogger yazılımlarının bulunduğu, kullanıcının bastığı tuşları kaydettiği ortaya çıkmıştı. HP, aralarında EliteBook, ProBook ve ZBook'un da bulunduğu iki düzineden fazla bilgisayarındaki bir ses sürücüsünün keylogger olarak davranabildiğini söylemişti.

  Sorundan etkilenen HP ürünlerinin listesine ve ilgili kodlara buradan ulaşılabiliyor.

  Şimdi ise HP, bir onarımı destek sayfasından ve Windows Update üzerinden indirmeye sunmaya başladı. Sorun, 2015'ten beri üretilen bazı HP laptop'larını etkiliyor. Bazı durumlarda basılan tüm klavye tuşları, bir günlük dosyasına kaydediliyor. Bazı durumlarda ise sorun, basılan tuşların bir Windows hata ayıklama arayüzüne geçiş yapmasını sağlıyor, böylece basılan tuşlar açığa çıkabiliyor.

  HP'nin yaması, ses sürücüsündeki açığı ortadan kaldırıp, tuş basışlarının bulunduğu günlük dosyasını siliyor. Yama, HP'nin destek sayfalraından laptop'un adını aratarak ve yeni bir ses sürücüsü indirerek edinilebiliyor. Güncellemenin bir sonraki Windows Update dağıtımıyla birlikte de geleceği bilgisi veriliyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİLGİSAYARINIZ İÇİN 29 MÜTHİŞ DUVAR KAĞIDI

  HP bilgisayar satışında Lenovoyu deviriyor
  HP bilgisayar satışında Lenovo'yu deviriyor!
  HP Pavilion Laptop'ların yeni modelleri tanıtıldı!
  HP yanabilir endişesiyle o cihazlarını geri toplatıyor!
  Xiaomi Mi 6 ne kadar dayanıklıXiaomi'nin geçtiğimiz ay tanıttığı yeni amiral gemisi Mi 6 sağlamlık testine sokuldu. Peki Xiaomi Mi 6 testlerde ne kadar başarılı olabildi? İşte cevabı...
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı