ANKARA HABERLERİ

Hoy-Tur’un ‘Renkler’i sahnede

Hürriyet Haber
27.02.2016 - 15:11Son Güncelleme :

Ankara Üniversitesi’nin 70. Kuruluş Yılı etkinliklerinde sahne alan Çankaya Belediyesi Hoy-Tur Halk Dansları Topluluğu, ‘Renkler’ gösterisi ile büyük beğeni topladı.

Hürriyet Haber

Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sibel Ayşıl Özkan, Prof. Dr. Berahittin Albayrak, Prof. Dr. Ayhan Elmalı, Prof. Dr. Bahattin Güzel, Prof. Dr. Kasım Karakütük ve Kolombiya Büyükelçiliği temsilcilerinin de izleyiciler arasında olduğu geceye Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve eşi Kezban Taşdelen de katıldı.

86 DANSÇI SAHNEDE

Her yaştan dansçısıyla Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası’nda yer alan Ord. Prof. Dr. Abdülkadir Noyan Konferans Salonu’nda sahne alan topluluk, yurdun dört bir yanından derlediği halk danslarını sundu. Kuliste yapılan hazırlıkta 30’u aşkın kişinin hazırladığı 86 dansçıdan oluşan ekip, son olarak sahnelediği Üsküp ve Renkler potporisi ile büyük beğeni topladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hoy-Tur’un ‘Renkler’i sahnede hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 15 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hoy-Tur’un ‘Renkler’i sahnede haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı