Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Hoverboard patladı bir ev kül oldu

  Hürriyet Haber
  21 Ocak 2016 - 05:05Son Güncelleme : 21 Ocak 2016 - 07:20

  Son günlerin popüler teknolojik oyuncağı hoverboard'lar özellikle aşırı ısınması, alev alması ve hatta patlamasıyla haberlere yansıyor. Son olarak İngiltere'de ev içinde alev alan cihaz evi kısa sürede kül etti.

  Gün geçtikçe ismini daha çok duymaya başladığımız Hoverboard'lar heyecan yarattığı kadar dikkat edilmediğinde kullanıcıların canını fazlasıyla yakan bir ürün olabiliyor.

  Hoverboard patladı bir ev kül oldu
  Patlayan hoverboard bir evi bu hale getirdi

  Son olarak hoverboard'un bir evi tamamen kül ettiği ortaya çıktı. Olay İngiltere'de meydana geldi. 13 yaşındaki Jibril Muhammed Faris'in cihazı kullandığı sırada alev alan ve kısa süre patlayan hoverboard yüzünden tüm ev yandı. Faris, atikliği sayesinde iki kız kardeşini kurtarırken, felaketin bir cana mâl olmasının önüne geçmiş oldu.


  Hoverboard patladı bir ev kül oldu
  Jibril Muhammed Faris

  Telefonda konuştuğu acil durum görevlisinin talimatlarına uyarak evin üst katındaki yatak odasına çıkıp odaya duman girmesini engelleyen gencin soğuk kanlı davranması sayesinde iki çocuk bugün hayatta.

  Hoverboard patladı bir ev kül oldu
  Hoverboard'un patlamasıyla geriye bu görüntü kaldı

  Olay sırasında evde olan anne de yaralanmadan kurtuldu. Olay yerine gelen ekipler hoverboard'un lityum bataryalarının aşırı ısınma sebebiyle patladığını söyledi.

  Geçtiğimiz ay Amerika’da 20’den fazla üniversitede Hoverboard'lar yangın çıkarma potansiyelleri olduğu gerekçesiyle yasaklanmıştı. Melbourne’de bir ailenin de elektrikli kaykayı alev almıştı.

  HOVERBOARD'UN İLK VUKUATI DEĞİL

  Daha önce de Avustralya'da kızlarına yılbaşı hediyesi olarak bir hoverboard alan aile evinden oldu.

  Hoverboard patladı bir ev kül oldu

  Şarja takılan hoverboard, uzun süre şarja takılı bir şekilde kalınca alev aldı.

  Hoverboard patladı bir ev kül oldu

  Kızlarının odasında şarj halinde olan hoverboard'dan kıvılcımlar geldiğini göre aile, hızlı bir şekilde evi boşaltarak faciadan kurtuldu, ancak evde ciddi şekilde maddi hasar meydana geldi.

  Etiketler: hoverboard , patlama , teknoloji
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı