"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Hovardalığın sonu

<B>MAÇIN</B> 52’nci dakikası. Galatasaray defanstan top çıkarmaya çalışıyor. <B>Tomas</B>, pas almaya gönüllü, elverişli bir arkadaşını arıyor. Yok tabii böyle biri.

Dönüyor Mondragon’a veriyor topu bir kez daha. Bu kaçıncı geri pas bilmiyorum çünkü ilk yarı sinirlerim bozuldu saymaktan ve bıraktım işin peşini...

Mondragon, Orhan’a veriyor, o başkasına, top nihayet Volkan’a geliyor.

Volkan bir kez daha orta sahayı geçemeden topu kaptırıyor. Sadece ilk yarıda 30 top kaybı vardı Galatasaray’ın. Yine sinirim bozulduğu için 30’da bıraktım top kayıplarını...

O top dönüyor, Galatasaray kalesine geliyor ve gol oluyor.

Takımın arkasını toplamaktan canı çıkmış olan, takımın en iyisi Mondragon’a bu golde suç bulanın alnını karışlarım.

Samsun oyunu bozdu

Kendi sahasında bu sezon ortalamanın üstünde mağlubiyet görmüş olan Samsunspor, Galatasaray’ın top kayıplarını iyi değerlendirdi, Galatasaray kadar pas hatası yapmadı, pres yaparak rakibinin oyununu bozdu ve golü de buldu.

Maçın, belki de sezonun hem en dramatik hem de en ironik anı için 66’ıncı dakikayı beklemek gerekti.

Galatasaray’ın bu sezonki en iyi oyuncularından biri olan Tomas, yine takımın en iyi oyuncusu Mondragon’u avlayıverdi.

İlk yarıda da diğer bir iyi oyuncu Song yoklamıştı; hatırlatmak isterim.

Geçen hafta Sakaryaspor maçından sonra ‘Her takımın kötü oynama hakkı vardır’ demiş, Galatasaray’ın bu hakkını kullandığını söylemiştik. Ama bu alışkanlık haline gelirse vaziyet kötü demektir. 2-0’dan sonra aklının başına gelmesinin pek faydası olmadı Galatasaray’ın. Penaltı golüyle titredi ve kendine gelir gibi oldu ama atı alan Üsküdar’ı geçmiş vaziyetteydi.

Düşündürücü sonuç

Şampiyonluk kovalayan bir takımın bu kadar hovarda bir tavırla puan dağıtması elbette düşündürücü.
Fiziksel olarak gayet iyi durumda olan Galatasaray, eğer maçtan bu kadar kopuk, bu kadar hatalı oynuyorsa maça zihinsel olarak hazırlanamıyor demektir.

Başka bir açıklama gelmiyor aklıma...

Daha ligin bitmesine çok var, futbolda her şey olabilir ama, kaybedilen bu üç puanın telafi edilebileceğine dair bir inanç taşımadığımı üzülerek söylemek durumundayım.

Samsunspor’u ise kutlamak gerekiyor. İstedikleri gibi oynadılar ve istediklerini aldılar.
X