Gündem Haberleri

  Hotar: Sessiz devrim niteliğinde icraatlarımız oldu

  A.A
  23.07.2007 - 00:32 | Son Güncelleme:

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar Göksel, “sessiz devrim” niteliğinde icraatlar yaptıklarını, bu sayede oy oranlarının arttığını söyledi.

  Seçim sonuçlarını partisinin İzmir İl Teşkilatı'nda takip eden Hotar, yaptığı açıklamada, sonuçlardan memnun olduklarını belirtti.

  Hotar, şunları kaydetti:

  “Seçim sonuçları Türkiye geneli ve İzmir için beklediğimiz gibiydi. Herkese teşekkür ediyorum. Hedefimiz İzmir'de mevcudu artırmaktı. Genelde iktidar düşer, muhalefet yükselirdi ama bunun böyle olmadığını gösterdik, çok mutluyuz. Bizim gerçekten sessiz devrim şeklinde nitelendireceğimiz icraatlarımız oldu. Halkımızı bu konuda bilgilendirince oy oranımız da bu düzeye geldi.”
  Cumhurbaşkanının, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın belirttiği gibi AK Parti'den ve meclisten olacağını düşündüğünü kaydeden Hotar, “Şimdi bu süreci yaşayacağız” dedi.

  AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül ise kentte 2002 seçimlerinde yüzde 17 oranında oyla üçüncü parti olduklarını hatırlatarak, şöyle konuştu:

  “İzmirli bizi tanımadığından ve soru işaretleri olduğundan, yaşam alanlarına müdahale edeceğimiz konusunda kaygıları olduğundan mesafeli yaklaşmıştı. Bunu belli oranda değiştirdiğimizi görüyoruz. Fakat, belli bir kitlenin böyle bir kaygısının hala devam ettiğini görüyoruz. Sivil toplum örgütleri ve İzmirlilerle daha sıkı diyalog kuracağız. 2009'da büyükşehir seçimlerini almayı hedefliyoruz. Sorumluluğumuz daha da arttı.”

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı