İZMİR HABERLERİ

Hotar: Gençler doktor, mühendis, öğretmen ve polis olmak istiyor

DHA
20 Nisan 2016 - 17:15Son Güncelleme : 20 Nisan 2016 - 17:16

Hotar: Gençler doktor, mühendis, öğretmen ve polis olmak istiyor

DHA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, İzmir'de üniversite öğrencileriyle buluştu. Hotar, öğrencilerin en çok seçmek istediği mesleklerin tıp, mühendislik, öğretmenlik, polis memurluğu olduğunu söyledi.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nde (İKÇÜ), "Kariyer Planlaması ve Başarının Sosyal Barışa Etkisi" konulu konferansta konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, gençlerin kariyer planlama ve seçimlerinde ebeveynlerinin yönlendirmesi, maddi kazanç beklentisi gibi konuların etkili olduğunu belirtti. Yapılan araştırmalara göre, Türkiye'deki üniversitelerde öğrenim gören gençlerin memnuniyet oranının yüzde 40 gibi düşük seviyede olduğunu aktaran Hotar, bu durumun öğrencilerin sosyal ve kültürel hayata katılımlarını etkilediğini vurguladı. Hotar, üniversite öğrencilerinin üçte birinin seçtiği meslekle ilgili olarak olumlu düşündüğünü, yüzde 25'inin ise çaresizlikten, aldığı puanla açıkta kalmamak için bir bölümde okuduğunu ifade etti. Öğrencilerin en çok doktor, mühendis, öğretmen, polis memuru olmak istediğini bildiren Hotar, iş arayanlar ile açık işleri birbiriyle örtüştürmenin önemine dikkati çekti. Hotar, bunun hükümet politikasının yanında üniversitelerin kendi bölgesi için oluşturacağı yapılanmayla önemli ölçüde çözülebileceğini kaydetti. Gençlerin ülke barışının garantisi olduğunun altını çizen Hotar, bu noktadan hareketle gençlerin ve çocukluk sürecinin daha mutlu geçirilmesiyle işinde mutlu bireyler olmalarına katkı sağlayacağını, hükümet olarak üniversitelerin ve gençlerin görüş ve önerilerine daima açık olduklarını vurguladı. "Özellikle gençler, ülkenin ve şehitlerin kanlarının hatırına, sahip olduklarının kıymetini bilmek zorunda" diyen Hotar, iktidar olarak bunu destekleyici ve güvenliği oluşturucu politikalar üretmenin önemli olduğunu söyledi. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Nükhet Hotar, kadının iş dünyasına katılımı ve kariyer olarak yükselmesi konusunda bazı sıkıntılar olduğunu, çözümü için çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Hotar: Gençler doktor, mühendis, öğretmen ve polis olmak istiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Nisan 2016 tarihinde saat 17 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hotar: Gençler doktor, mühendis, öğretmen ve polis olmak istiyor haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:38
  • Guneş
   06:24
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:10
  • Akşam
   20:06
  • Yatsı
   21:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı