Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hoşgeldin Muzzy

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye'nin Londra Büyükelçiliği'nde Türk vatandaşlığı formunu imzalayarak milli formaya ilk adımı atan Mustafa İzzet, mutluluktan uçuyor.

WATFORD-Leicester City karşılaşmasını Türk Milli Takımlar Menajeri Can Çobanoğlu ve Türk antrenör Nejat Gürpınar ile birlikte tribünden izleyen Mustafa İzzet, maçtan sonra gittiği Türkiye'nin Londra Büyükelçiliği rezidansında Türk vatandaşlığı formunu imzalayarak milli formaya ilk adımını attı. Türk formasını giymekten gurur duyacağını her fırsatta tekrarlayan Mustafa İzzet'e ve Büyükelçi Özdem Sanberk'e teşekkür eden Can Çobanoğlu, yaptığı konuşmada yurtdışındaki gençleri kazanma yönünde büyük adım atıldığını vurguladı.

YENİ BİR KAPI

Söz alan Londra Büyükelçisi, tarihi bir gün yaşandığına dikkat çekerken ‘‘Nice Mustafa'lar çıkacaktır. Yurtdışındaki üç milyon Türk'e Mustafa İzzet ile yeni bir kapı açılmıştır’’ dedi. Muzzy'nin işlemleri için Londra'ya bir günlüğüne gelen Can Çobanoğlu, milli takımlara çağrılan Mustafa Kemal İzzet ile 19 yaşındaki futbolcu kardeşi Kemal İzzet'in vatandaşlık müracaatlarının aynı anda yürütüleceğini açıkladı.

PATLICAN özlemi

Londra'da doğduğu için Türk kültüründen uzak kalan Mustafa İzzet, Türkiye'ye uyum sağlamakta zorluk çekmeyeceğini söyledi. Can Çobanoğlu'na ‘‘Milli Takım kampında Türk yemekleri yiyebilecek miyim?’’ diyen Muzzy, en çok hangi yemeği sevdiği sorulduğunda Türkçe ‘‘Patlıcan’’ yanıtını verdi.

Kameralar önünde Türkçe ‘‘Selam Türkiye’’ diye Türk halkına mesaj gönderen Mustafa Kemal İzzet, elçilikteki Atatürk portresini eline alıp gazetecilere poz verdi. Türkiye Büyükelçiliği'nde Türk vatandaşlığına ilk adımı atan Mustafa İzzet, bu tarihi günü, gece beş arkadaşıyla birlikte Londra'da kutladı.

ATAM, İZİNDEYİM Hem ailesi, hem de kendisi Atatürk hayranı olan Mustafa İzzet, Londa Büyükelçiliği'nde Türk vatandaşlığı için işlemleri başlatıp imzayı attıktan sonra Atatürk portresiyle fotoğraf çektirdi ve ‘‘Atam, izindeyim’’ mesajı verdi.

Slovenya maçına yetişecek

MİLLİ Takımlar Menajeri Can Çobanoğlu, Hürriyet'e yaptığı açıklamada ‘‘Mustafa İzzet'in yasal işlemleri süreceğinden 23 Şubat'ta İstanbul'da oynanacak Norveç maçına yetişemez. İşlemlerin Mart ortasına doğru biteceğini umuyoruz’’ dedi. Mustafa İzzet'in işlemlerinin en kısa sürede tamamlanmasına çalışılacağı ve Slovenya ile oynanacak ikinci hazırlık maçında oynayabileceği anlaşıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler