"Erdem Sevgi" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Erdem Sevgi" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Erdem Sevgi

Hoşdere’ye çılgın proje

HOŞDERE Caddesi’nde gelenekselleşen kazı çalışmaları, 2012 yazında cıvıltı alemine de damgasını vurdu.

Kavga eden sürücüler, cadde üzerinde Off-Road ve rafting yapmak isteyenler Twitter’da boy gösteriyor. @eyupkayaanamur’dan trafik kazasına karışan sürücülerin araçlarından inmeden yollarına devam ettiklerini öğreniyoruz. @drmzdgs ise Hoşdere için aklından geçen çılgın projeyi Twitter alemi ile paylaşıyor. “Hoşdere Caddesi yakında adı gibi dere olacak. Atakule’den, Ayrancı’ya rafting yaparak inilecek. Ayrancı’dan Atakule’ye teleferikle çıkılacak.”

Sakın çıkmayın

Kazılar nedeniyle İstanbul’daki köprü trafiği ile rekabet eden Hoşdere’de bunalan @diclekocabas cıvıldıyor: “Hoşdere trafiğinde ruhumu teslim etmeme az kaldı. Bari orucumu açsaydım.” Geçtiğimiz yaz aylarında da kazı alanına dönen cadde ile empati kuran @gulsahdeniz “Ben Hoşdere Caddesi olsam, sürekli yapılan su, doğalgaz, kanalizasyon, telefon, elektrik çalışmalarına tepki olarak çökerdim” cıvıltısıyla ekranlara konuk oluyor. Son uyarı @havvabicen’den geliyor: “Sakın Hoşdere Caddesi’ne çıkmayın. Felç resmen!”

@drmzdgs Hoşdere Caddesi yakında adı gibi dere olacak. Atakule’den, Ayrancı’ya rafting yaparak inilecek. Ayrancı’dan Atakule’ye teleferikle çıkılacak.
@Azizhan_Tekin Evet Hoşdere’yi Off-Road alanına çevirin, her sene kazıp bırakın. Sonra düzeltmek yerine, iyice kazın. Biz de iyice acı çekelim.
@DenisBostan Hoşdere’de kavga üstüne kavga.Tüm şoförlerimize sabır diliyoruz, az kaldı.
@havvabicen Sakın Hoşdere Caddesi’ne çıkmayın. Felç resmen!
@Jansetkiniss Hoşdere her yaz olduğu gibi yine felç, yine yol çalışması. Ne boruymuş bunlar, anlamadım gitti.
@eyupkayaanamur Hoşdere trafiğinden insanlar öyle bezmişler ki bir araç öndeki araca vurdu. Fakat ne vuran ne vurulan araç inmedi bile... Enteresan.
@sinanakbulutt Hoşdere Caddesi’nde her yaz düzenli olarak yapılan kazı çalışmaları daha kaç yıl sürecek acaba?
@gulsahdeniz Ben Hoşdere Caddesi olsam, sürekli yapılan su, doğalgaz, kanalizasyon, telefon, elektrik çalışmalarına tepki olarak çökerdim.
@diclekocabas Hoşdere trafiğinde ruhumu teslim etmeme az kaldı. Bari orucumu açsaydım.
@tubayzgt Hoşdere Caddesi’ndeki yol çalşması 1895 yılından beri devam ediyor.

Hamamönü Kızılay’ı geçti

RAMAZAN gecelerinde Ankaralılar’ın buluşma noktası haline gelen Hamamönü, Twitter’da da cıvıltıdan cıvıltıya yayılıyor. Boşalan Başkent sokaklarındaki insanların nereye kaybolduğunu merak edenler, Twitter referansı ile Hamamönü’nü ziyaret edebilir. “Hamamönü Kızılay’ı geçti”, “Kalabalıktan birbirimizi kaybettik” cıvıltıları, Twitter aleminin de ramazan boyunca tarihi Ankara evleri arasında dolaştığını gösteriyor.

@elifalavanda Hamamönü ne kadar kalabalıkmış öyle. Kaç kere birbirimizi kaybettik.
@sb_serper Hamamönü çok eğlenceliymiş :)
@orkudc bu Hamamönü, “Ankara’da tek beğendiğim yer” ünvanını almış bulunmakta tebrikler...
@Sabrihan_oz “Hamamönü Kızılay’ı geçti” diyorlar.
@sadettinsytgl Hamamönü harika. Şiddetle tavsiye edilir.
@KBayndr Ramazan akşamlarında Hamamönü bir harika.
@namerve Hamamönü ne kadar da kalabalıkmış arkadaş... Ramazan diye bu kadar da yüklenilmez ki bir yere.
@esraozzkan İftardan sonra Hamamönü’nde hayat var! Tavsiye edilir...
@Henice_ Niye kimse beni Hamamönü’ne götürmüyor?
@banu_bektas Hımm Hamamönü çook güzel.

http://twitter.com/esevgi

X