Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hoşbulduk

  YALÇIN BAYER
  21.05.2017 - 20:04 | Son Güncelleme: 21.05.2017 - 20:04

  RECEP Tayyip Erdoğan, 16 yıllık partisini ‘kapattı’, ikinci kez başına geçerek Türkiye’de yeni bir değişime yol vermek üzere ‘sessiz devrim’in kapısını açtı... ‘Sessiz devrim’ deyimini birkaç gün önce söyledi; arkasından da bütün yandaş gazeteciler bu ifadeyi köşesine aldı.

  RECEP Tayyip Erdoğan, 16 yıllık partisini ‘kapattı’, ikinci kez başına geçerek Türkiye’de yeni bir değişime yol vermek üzere ‘sessiz devrim’in kapısını açtı... ‘Sessiz devrim’ deyimini birkaç gün önce söyledi; arkasından da bütün yandaş gazeteciler bu ifadeyi köşesine aldı.

   

  Özetlersek; “Yeni atılım dönemi, demokrasi, değişim ve reform...” Bu konu kongrede açıkça anlatılmadı. Biz meslektaşlarımızın birkaç yazısından öğrendik. Erdoğan konuşmasında daha çok yaptıklarını sıraladı. Siyasi konulardan uzak durdu.

   

  AKP’nin kurulduğu 2001 yılının üzerinden 16 yıl geçti. AKP Erdoğan’ın başından sonuna kadar şekillendirdiği bir parti. Kendi ifadesiyle Türk siyasal yaşamında tek model AKP, güçlü bir yapı olarak Türkiye’yi yönetti.

   

  İlginç bir yorum yaptı; ‘Her bitiş, yeni bir başlangıçtır” diyerek yeni modelin tarifini yaptı bir anlamda.

   

  Üç yılın ardından partisine dönüş yaparken yorgun, hüzünlü, ancak dimdik ayaktaydı.

   

  Erdoğan’ın şifrelerini çözebilmek için 1 saat 50 dakika süren konuşmasını, kendisi ve Yıldırım hakkında yapılan belgeselleri ve sinevizyondaki anlatımları  dikkatle izlemek gerekiyor. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ‘yeni dirilişi’ nasıl olacak?

   

  Erdoğan’la başından beri izleyen kadrolarda yer alan ailelerin çocuklarına artık sıra geliyor. Referandum öncesinde ‘genç kadrolar’ ve ‘18 yaşında milletvekili olunacak’ söylemleri bu ailelere bir mesaj sayılmalı aslında. Çünkü bunların çoğu imam hatiplerde okudular, ‘dini bütün’ oldular, iyi de okuyorlar, çoğu iki dil biliyor. Erdoğan, çocuklarının, damatlarının ve onların okumuş arkadaşlarının, iyi kadrolara getirilen bu gençlerin başarılarını yakından izliyor.

   

  - Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın örgüte ‘talimatları’ eskisinden daha ağırdı. Anlaşıldığı kadarıyla AKP’liler nefes alamayacaklar, bilsinler.

  Ne mi diyor:

   

  “Biz büyük hizmetler yaptık, boş duracak halimiz yok... Daha büyük hizmetler yapacağız.”

   

  “Çıta artık 50 artı 1’dir.”

   

  “Kürtlerin esamisi okunmuyor artık.”

   

  “Namert kızar, mert dövüşür.”

   

  “Yaptıklarımızı anlatmaya haftalar yetmez.”

   

  “Milletimle iftihar ediyorum.”

   

  “2019 seçimlerine hazırlık için yine kapı kapı dolaşacaksınız. Mübarek ramazan geliyor, vatandaşlarla iftar yapacaksınız.”

  “AKP’nin 10 milyondan fazla üyesi var, esasında biz hizmetlerimizle 80 milyonun partisiyiz.”

   

  Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı’nın örgüte bir uyarısı vardı: “Altı ay içinde teşkilatlanmaların yenilenmesine gideceğiz.”

  Anlaşıldığı kadarıyla mevcut kadroların referandumda yeterince çalışmadığından, hele bu sonuçlardan hiç memnun olmadığı anlaşılıyor Erdoğan’ın... ‘Yorgun’laşan kadroların, “Biz niye yarıştırılmıyoruz” dediklerini biliyoruz. Referandumda bir MHP’li başkanın bize “AKP çalışmıyor ki, biz ondan fazla niye çalışalım” dediklerine tanık olduğumuzu belirtmeliyiz.

  ‘Hoş bulduk’ dedi Cumhurbaşkanı. Biz de ‘Hoş geldiniz’ diyoruz.

   

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı