ANKARA HABERLERİ

“Hoş Geldin Küçük Hemşerim” Örnek Oldu

IHA
14.09.2015 - 10:06Son Güncelleme : 14.09.2015 - 10:07

PURSAKLAR BELEDİYESİ, TARAFINDAN YILLAR ÖNCE UYGULAYA KONAN “HOŞ GELDİN KÜÇÜK HEMŞERİM” PROJESİ ANKARA’DAKİ DİĞER BELEDİYELERE İLHAM KAYNAĞI OLDU. HEDİYELER ARASINDA ÇEŞİTLİ EŞYALAR YER ALIYOR.

IHA

Pursaklar Belediyesi, tarafından yıllar önce uygulaya konan “Hoş Geldin Küçük Hemşerim” projesi Ankara’daki diğer belediyelere ilham kaynağı oldu.
Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, yıllar önce başlattığı proje ile ilçede yeni doğan bebeklere ilk hediyesini verdi. Kamuoyunun takdirini kazanan bu proje hem Sağlık Bakanlığı’na hem de diğer ilçe belediyelerine örnek oldu. Pursaklar Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü, tarafından yürütülen “Hoş Geldin Küçük Hemşerim” kampanyası her geçen yıl daha da yaygınlaşıyor. Yaygınlaşan bu proje Ankara halkı tarafında da takdir gördü.
Pursaklar’da ikamet eden ailelerin yeni doğan bebeklerine ilk hediyelerini veren Pursaklar Belediyesi, yıllar önce uygulamaya koyduğu bu proje ile Ankara’daki diğer belediyelere de örnek oldu. Pursaklar Belediyesi’nin bu projesini farklı isimlerle uygulamaya koyan diğer ilçe belediyeleri, projenin çok önemli bir halkla ilişkiler hizmeti olduğunu belirtiyor.
Pursaklar Belediyesi, hem ilçe sakinlerinin hem de kamuoyunun beğenisini kazanan bu kampanya ile 2012’den beri binlerce yeni doğan bebeğe ilk hediyesini verdi. Ziyaret esnasında yeni doğan bebeklere Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’in özel olarak hazırlattığı bebek takımı, zıbın, taşınabilir beşik, ana kucağı, bebek çantasından oluşan hediye verilerek hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiriliyor. Yeni doğan bebeklerin tespiti ise Pursaklar İlçe Nüfus Müdürlüğü’nden güncel veriler alınarak yapılıyor. Son bir ay içerisinde ise 200 ev ziyaret edilerek hediyeleri verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden “Hoş Geldin Küçük Hemşerim” Örnek Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 10 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Hoş Geldin Küçük Hemşerim” Örnek Oldu haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:52
  • Guneş
   06:31
  • Öğle
   12:51
  • İkindi
   16:15
  • Akşam
   18:50
  • Yatsı
   20:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı