Ege Haberleri

  Horoz'da darbe girişimi

  Ferah IŞIK / DENİZLİ, (DHA)
  01.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizlispor’da mali açıdan tıkanan Başkan Özsoy’un istifa restini gören belediye kanadı, kongresiz bir çözümü devreye soktu. Sezon başından bu yana hiçbir toplantıya katılmayan Başkan Yardımcısı Amiroğlu, önceki akşam toplantıya gidip görevi üstlendi.

  DENİZLİSPOR’da Başkan Mehmet Özsoy’un sürpriz istifasının ardından koltuğa Başkan Yardımcısı Salih Amiroğlu otururken, görev değişikliği camiada, “Kansız darbe” olarak değerlendirildi. İddiaya göre ekonomik sorunlar yüzünden bunalan Mehmet Özsoy belediyeye, “Mali açıdan tıkandık. Destek vermezseniz isifa edeceğim” mesajı gönderdi. Parasızlık yüzünden ara transferde takıma takviye yapamayacağını da bildiren Özsoy’un istifa restini gören belediye kanadı, kongresiz bir formül arayışına koyuldu.

  Sorumluluğu üstlendi

  Olağanüstü genel kurulun kulübe zarar vereceğini düşünen belediye yetkilileri, Başkan Yardımcısı Salih Amiroğlu’nun görevi üstlenmesini istedi. Sezon başından bu yana hiçbir toplantıya katılmayan Amiroğlu, belediyenin daha fazla destek sözü üzerine önceki akşam istifa konusunun görüşüleceği toplantıya geldi. Ekonomik tabloyu ortaya döken Başkan Özsoy bu şartlarda görevi sürdürmenin güçlüğünü anlatırken, Salih Amiroğlu tüm sorumluluğu üstlenip başkanlığa talip olduğunu açıkladı.

  Önce borçlar ödenecek

  Bu gelişmeler üzerine bazı yöneticilerin, “Kongreye gidelim” önerisine karşı çıkan Özsoy istiasını verip, görevi Amiroğlu’na devrettti. Amiroğlu dün yaptığı açıklamada, “Denizlispor için herkes elini taşın altına koymalı. Kulübün borçları sorun değil. Öncelikle futbolcuların alacaklarını ödeyip, teknik kadronun istediği transferleri yapacağız. Denizlispor’u Süper Lig’e çıkarmak için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Bu kentte kazandığımız parayı, bu kent için harcayacağız” diye konuştu.

  Kendisine yer açtım

  Geçmiş borçları ödemeye çalışırken önlerini göremez hale geldiklerini söyleyen Mehmet Özsoy ise, “Şu ana kadar yönetim olarak 4.5 milyon TL para vererek kulübü ayakta tuttuk. Ancak 12 futbolcu Federasyon’a başvurdu. 23 Ocak’a kadar 1.8 milyon TL ödenmezse, serbest kalacaklar. Yönetimde bunlar konuşulurken Salih Amiroğlu, sorumluluğu üstlenip, borçları ödeyeceğini söyledi. Ben de ona yer açmak için istifa ettim. Vicdanen rahatım. Takımı lider olarak devrediyorum. Kendisinden şampiyonluk bekliyorum” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı