GeriSpor Horner'dan Vettel'e övgü dolu sözler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Horner'dan Vettel'e övgü dolu sözler

Red Bull Racing patronu Christian Horner, Sebastian Vettel'in Avrupa Grand Prix’sindeki zaferini hem takım hem de pilotu için büyük bir zafer olarak nitelendirdi

Autosport’a konuşan Horner, “Bu Sebastien ve takım adına çok büyük bir zafer. Burası, McLaren ve Mercedes motorlu araçlarla aynı seviyeye ulaşmayı ummadığımız bir pistti. Sıralamalarda ilk çizgiyi elde etmek ve Sebastian ile baskın bir galibiyet almak bizi fazlasıyla tatmin etti.” Dedi.

Horner, Sebastian Vettel’in son yarışlarda yaşadığı zorlukların ardından burada zafere fazlasıyla aç olduğunu belirtti.

“Evet, Seb için önemliydi. Pistteki mücadelesine geri döndü ve çok etkileyici bir sürüş gerçekleştirdi. Bu sürüşün Sebastian’a güven aşıladığını düşünüyorum. İki pşilotun arasında bir sorun olmadığından eminim. O birkaç kötü yarış geçirdi, biraz şanssızdı ve şimdi bu güveni açısından oldukça iyi.”

Horner, Valensiya’daki en iyi haberlerden birinin de büyük kazanın ardından Mark Webber’in yara almamış olması olduğunu söyledi.

“Önemli olan Mark’ın o kötü kazadan bir çizik bile almadan kurtulmadı. Bir otomobili o şekilde havada görmek korkunçtu, ama çok şükür ki o iyi. Otomobili ve şasiyi ise Sİlverstone için hazır hale getireceğiz.”

Kaza hakkındaki yorumu sorulduğunda ise Horner, “Fren noktasına yakın olduğunu düşünmüyorum, sorun buydu. Heikki’nin fren noktası onun fren noktasından yarım kilometre önceydi! Otomobiller arasındaki hız farkı çok büyüktü. Heikki yolun ortasındaydı ve Mark’ın sağa ya da sola gittiğini görmek zordu. Heikki o yavaş otomobilde yapabileceğini en iyisini yapıyordu ve kazanın nedeni Mark’ın duruma reaksiyon verme şansının olmamasıydı.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle