Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Horluyor bireysel takılıyor

  Özge EĞRİKAR /İSTANBUL
  01.09.2013 - 01:08 | Son Güncelleme:

  Bir sigorta şirketinde çalışan Derya B., 6 yıllık şoför eşi Şaban B.’yle boşanmak için mahkemeye başvurdu.

  Derya B. dilekçesinde, “Sürekli bireysel takılıyor, beni eziyor, televizyon izliyor ve geceleri aşırı halde horluyor” dedi.

  İstanbul’da yaşayan üniversite mezunu Derya B., ile servis şoförlüğü yapan Şaban B. 2007 yılında evlendi. Çiftin bu evliliklerinden geçen yıl bir kız çocukları dünyaya geldi. Evliliklerinin ilk zamanlarından beri anlaşmazlıklar yaşadıklarını iddia eden Derya B., avukatı aracılığıyla İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvurarak boşanma davası açtı. Derya B., dava dilekçesinde kocasıyla ilgili ilginç iddialarda bulundu. Kocasıyla artık ortak bir yaşam kurmalarının mümkün olmayacağını dava dilekçesinde anlatan Derya B., “Sosyal, kültürel ve eğitim düzeylerimiz çok farklı. Fikren ve ruhen hiç anlaşamıyoruz. Evliliğimi yeni doğan çocuğumuz için devam ettirdim. Ancak davalı kocam üzerine düşen yükümlülükleri yerine getiremedi. Bana evlilik birliğinin mutluluğunu sağlayamadı. Çocuğu olan biri gibi davranmıyor. Sürekli bireysel olarak yaşamını sürdürüyor. Ailece tatile gitmenin, yemek yemenin onun için hiçbir önemi yok” dedi.

  Dilekçesinde eşinin günden güne daha asabi ve sert bir hal aldığını belirten Derya B. şunları anlattı: “Geceleri aşırı halde horluyor. Tedavi olmasını söylediğimde ise beni tersliyor. Tedavi görmekten kaçınıyor. Gece geç saatlerde eve geliyor. Evde olduğunda ise sürekli televizyon izliyor.

  ‘ERKEK ÖZGÜRDÜR’

  Kocam (Bir kadın kocasına sormaksızın bir şey yapamaz, erkek özgürdür) anlayışı doğrultusunda hareket ediyor. Sürekli beni eziyor. Ailesinin yanında (Okumuşsun ama adam olmamışsın, g.. zekalı) şeklinde hakaretler ediyor. Eşim ailemizle tek başına karar alıyor. Benim düşüncemi önemsemiyor. Satın aldığı aracın peşinatı için zorla bankadan kredi çektiriyor.

  ÖFKE KRİZİ GEÇİRİYOR

  Çocuğumuzun fiziksel, ruhsal gelişimi ve geleceğiyle ilgilenmiyor. Ücretsiz doğum iznine ayrıldığım dönemde benim ve çocuğumuzun ihtiyaçlarını karşılamıyor. Kolayca sinirlenip öfke krizleri geçiriyor. Bu nedenle 6284 sayılı kanuna göre koruma kararı istiyorum. Ayrıca çocuğumun velayeti bana verilsin. Çocuğum için aylık 500 lira, kendim içinse bin lira nafaka istiyorum.”

  Etiketler: boşanma , son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı