« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hopa'da şölen başladı

13. Hopa Kültür, Deniz ve Sanat Festivali, Hopa Atatürk Anıtında yapılan törenle başladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Festival kapsamında bu yıl on dördüncü kez düzenlenen HOPAPORT Plaj Voleybolu Türkiye Kupası turnuvası da Hopa Paluri Otel’de gerçekleştirilen Teknik Toplantı ile başlamış oldu.

Açılış törenine Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Hopa Kaymakamı Abdullah Akdağ, Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu, Garnizon Komutanı Yüzbaşı İshak Akbulut, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Peker, CHP İl Başkanı Selim Bilgin, CHP İlçe Başkanı Fehmi Ustabaş, CHP Arhavi ilçe Başkanı Musa Ulutaş  ile turnuvaya katılan voleybolcular katıldı. Okunan İstiklal Marşı’nın ardından maçların oynanacağı Hopa Arena’ya gelindi ve burada Kaymakam Abdullah Akdağ ile Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu’nun attıkları servislerle turnuvaya geçildi.

Bu yılkı turnuvaya Ali Peçen, Can Ayvazoğlu, Nuri Şahin, İsmail Dericioğlu, Kadir Cin gibi salon voleybolunun tecrübeli isimleri ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan genç oyuncular Muhammet, Yankı, Burak gibi genç oyuncuların yanı sıra plaj voleybolunun deneyimli isimleri Sakıp, Soner ile Türkiye Plaj Voleybolu Milli Takımı oyuncuları Hakan, Selçuk, Murat da şampiyonluk için mücadele edecekler. Bu yıl ayrıca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden katılan Girol – Umut çifit de turnuvaya renk ve heyecan katacaklar.

Bayanlarda ise plaj voleybolunun deneyimli isimleri Pınar – Burcu ile Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Buğra – Gülben, Çağla – Meliz çiftlerine Gizem ve Amerikalı partneri Erin gibi güçlü takımlar kürsü mücadelesi verecekler. Bayanlarda ayrıca Gürcistan’dan katılan Tinatan – Ana çifti de bu heyecana ortak olacaklar.

Teknik toplantıda gerçekleştirilen kura çekimi ile 7 bayan takımın mücadele edecekleri program belli oldu.

Erkeklerde ise 22 takımın iştirak ettiği kura çekiminde geçen yılın Hopa Plaj Voleybolu Turnuvası birincileri ile Türkiye Plaj Voleybolu Ligi ve Kupası’nda aldıkları puana göre oluşan klasman haricinde kalan 10 takım eleme maçı oynadılar.
Eleme maçları sonunda Atalay – Oğuz, Fikri – Eren, Muratcan – Suat, Yankı – Muhammet ve Deniz – Mehmet rakiplerini yenerek Ana Tablo’ya kaldılar.

Bugün oynanacak maçların programı ve görev yapacak hakemlerin isimleri ise şöyle:

5 Temmuz Perşembe
Erkekler:
Saat: 10.00 Selçuk – Murat / Atalay – Oğuz
Saat: 10.45 Bilal – Emir / Adem – Soner
Saat: 11.30 Girol – Umut / Fikri – Eren
Saat: 12.15 Kadir – Selim / Hakan – Volkan
Saat: 13.00 Ali Peçen – Emir / Muratcan – Suat
Saat: 13.45 Kerem – Kemal / Yankı – Muhammet
Saat: 14.30 Nuri Şahin - Sakıp /  Osman – Suat
Saat: 15.15 İsmail – Can Ayvazoğlu / Deniz – Mehmet

Bayanlar:
Saat: 19.00 Tinatan  - Ana / Buğra – Gülben
Saat: 19.45 Çağla – Meliz / Elif – Gizem
Saat: 20.30 Seden – Merve / Gizem – Erin

Görevli Hakemler:
Yaşar Yılmaz MHK Gözlemcisi
Mahmut Güngör – Uluslar arası Hakem / Antalya
Barış Gerçek Eren – Uluslar arası Aday Hakem / İzmir
Kenan Gürkan – Ulusal Hakem / Antalya
Ömer Aşıkoğlu – Ulusal Hakem / Samsun
Şükran Sakallıoğlu – Ulusal Hakem / Trabzon
Kaya Erdem – Ulusal Hakem / Artvin


Bunları da Beğenebilirsiniz