« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hopa’da müthiş final

HOPAPORT Plaj Voleybolu Türkiye Kupası muhteşem bir finalle son buldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Erkeklerde mutlu sona Selçuk Şekerci- Murat Giginoğlu/ ulaşırken, bayanlarda ise birincilik kürsüsüne çıkan isimler Gizem Giraygil-Erin Borske Gray oldular.

Türkiye Voleybol Federasyonu ve Hopa Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği ve Türkiye’nin dünyaya açılan limanı HOPAPORT’ un katkılarıyla gerçekleştirilen 14. HOPAPORT Plaj Voleybolu Türkiye Kupası son gününde erkekler ve bayanlarda üçüncülük maçları ile şampiyonları belirleyecek final maçları oynandı.

Final maçlarını Hopa Kaymakamı Abdullah Akdaş, Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu,  Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çakmak ile Mustafa Ekşi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Voleybol Federasyonu Başkanı Enver Kaya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Voleybol Federasyonu Asbaşkanı Hasan Zabitoğlu, HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer, AYDER SU Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Akbeniz, sponsor firmaların yönetici ve temsilcileri ile Hopa Arena’nın tamamını dolduran yaklaşık iki bin Hopalı voleybol sever izledi.

Günün ilk maçı erkekler kategorisindeydi. Turnuvanın üçüncüsünü belirleyecek maçta Bilal Tanrıverdi  - Emir Kavuzlu ile İsmail Dericioğlu- Can Ayvazoğlu karşı karşıya geldiler. Son derece çekişmeli geçen maçta rakibini 21-19, 17-21 ve 10-15 lik setlere 2-1 yenen İsmail Dericioğlu- Can Ayvazoğlu çifti üçüncü oldu ve 1.000 TL ödülün sahibi oldu.  Bu maçı kaybeden Bilal Tanrıverdi  - Emir Kavuzlu çifti de turnuvada dördüncü olarak 750 TL ödül kazandı.

Günün ikinci maçı turnuvaya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden katılan iki takım arasında oynandı. Çağla Kumova – Meliz Örtunç ile Buğra Eryıldız – Gülben Şahin arasında oynanan maçta 2-0’lık sonuçla gülen taraf Buğra Eryıldız – Gülben Şahin oldu ve turnuvayı üçüncü olarak tamamladılar.  Buğra ve Gülben bu sonuçla üçüncülük ödülü olan 1.000 TL’nin sahibi olurlarken, 750 TL ödülün sahibi ise Çağla Kumova – Meliz Örtunç çifti oldu.

Gecenin finalinde ilk sıra bayanlardaydı.

Gizem Giraygil-Erin Borske Gray ile  Pınar Özkan- Burcu Atasoy arasındaki maç nefesleri kesti. Maçı 21-14, 17-21 ve 15-12 luk setlere 2-1 kazanan Gizem Giraygil-Erin Borske Gray 2012 HOPAPORT Plaj Voleybolu Türkiye Kupası’nın ve 2.000 TL ödülün sahibi oldu. Maçı kaybederek ikinci olan Pınar Özkan- Burcu Atasoy ise 1.500 TL ödülün sahibi oldular.

Ve gecenin sonunda erkekler kategorisinde HOPAPORT Plaj Voleybolu Türkiye Kupası Şampiyonunu belirleyen maçta Selçuk Şekerci- Murat Giginoğlu ile Volkan Göğtepe- Hakan Göğtepe karşı karşıya geldiler.
Heyecan fırtınası şeklinde geçen maçta 21-15, 21-19 luk setlere rakibine 2-0 üstünlük sağlayan taraf Selçuk Şekerci- Murat Giginoğlu oldu ve 2012 HOPAPORT Plaj Voleybolu Türkiye Kupası’nın sahibi oldular.

Birincilik ödülü olarak 2.000 TL kazanan Volkan Göğtepe- Hakan Göğtepe ile finalde rakibine yenilen Volkan Göğtepe- Hakan Göğtepe çifti de 1.500 TL ödülün sahibi oldular.

Maçların ardından ödül töreni geçildi.

Ödül törenine bayanlar kategorisi ile başlandı.

Birincilik ödülü ve HOPAPORT Plaj Voleybolu Türkiye Kupası’nın sahibi olan Gizem Giraygil-Erin Borske Gray kupa ve madalyalarını Hopa kaymakamı Abdullah Akdaş’ın elinden alırken, finalde kaybederek ikinci olan Pınar Özkan- Burcu Atasoy çifti ise ikincilik kupası ve madalyalarını Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Çakmak’tan alırken, ödül çeklerini ise HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer ‘in elinden aldılar.

Turnuvaya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden katılarak üçüncü olan Buğra Eryıldız – Gülben Şahin çiftine ödülleri Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ekşi tarafından verilirken, dördüncülük ödülleri ise sahipleri Çağla Kumova – Meliz Örtunç çiftine Turnuva Koordinatörü İbrahim Dağıstanlı tarafından verildi.
Erkeklerde birinci olan Selçuk Şekerci- Murat Giginoğlu/ Volkan Göğtepe- Hakan Göğtepe çiftine madalya ve 2012 HOPAPORT Plaj Voleybolu Türkiye Kupası Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu tarafından verilirken, kürsünün ikincilik basamağında yer alan Volkan Göğtepe- Hakan Göğtepe çiftine ise madalya ve kupası AYDER SU yönetim Kurulu Başkanı Cemil Akbeniz tarafından verildi.  Üçüncülük ödülü sahibi İsmail – Can ikilisine ise kupa ve madalyaları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Voleybol Federasyonu Başkanı Enver Kayatarafından verilirken ödül çeklerini de HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer tarafından verildi.

Turnuvayı dördüncü tamamlayan Bilal Tanrıverdi  - Emir Kavuzlu çiftinin madalyası Turnuva Koordinatörü İbrahim Dağıstanlı tarafından, para ödülü de HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer tarafından verildi.

Turnuva Organizasyon Komitesi’nin emeği geçen herkesi sahaya davet etmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona eren Türkiye Voleybol Federasyonu ve Hopa Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği, Türkiye’nin dünyaya açılan limanı HOPAPORT’ un ana sponsorluğunda gerçekleştirilen 14. HOPAPORT Plaj Voleybolu Türkiye Kupası organizasyonu bir sonraki sene buluşmak dileğiyle sona erdi.

Turnuvada Görev Yapan Hakemler:
Yaşar Yılmaz MHK Gözlemcisi
Mahmut Güngör – Uluslar arası Hakem / Antalya
Barış Gerçek Eren – Uluslar arası Aday Hakem / İzmir
Kenan Gürkan – Ulusal Hakem / Antalya
Ömer Aşıkoğlu – Ulusal Hakem / Samsun
Şükran Sakallıoğlu – Ulusal Hakem / Trabzon
Kaya Erdem – Ulusal Hakem / Artvin


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler