TRABZON HABERLERİ

Hopa’da Meydana Gelen Selde Mağdur Olanlara Trabzon’dan Yardım Eli

IHA
20.10.2015 - 15:20Son Güncelleme :

TOPLANAN YARDIMLAR HOPAYA ULAŞTIRILMAK ÜZERE YOLA ÇIKTI

IHA

Forum Trabzon, Ortahisar Belediyesi işbirliğiyle sel mağduru Hopalılar’ın yaralarını sarmak için 19 Eylül’de başlatılan yardım kampanyası sona erdi.
Proje kapsamında giysi ve kuru gıdadan oluşan yardımlar Trabzon Ortahisar Belediyesi’ne ait kamyonla Hopa’ya gönderildi.
Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezi Forum Trabzon, Artvin’in Hopa ilçesinde 24 Ağustos’ta meydana gelen sel felaketi nedeniyle mağdur olan vatandaşlara yardım eli uzattı.
Forum Trabzon ile Ortahisar Belediyesi ortaklaşa düzenlediği yardım kampanyası kapsamında Forum Alış Veriş Merkezi ile Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde toplanan yardımlar ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmek üzere yola çıktı.
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, toplanan yardımların Hopa’ya ulaştırılmak üzere yola çıktığını belirterek, “Heyelan riski yüksek oranda olan bir bölgedeyiz. Zaman zaman ilimizde bölgemiz genelinde bu tür afetlerle karşılaşıyoruz. Afetten sonraki kısmı da yöneticiler olarak bizi çok ilgilendiriyor. Yardımlaşma, dayanışma örneği göstermek aynı zamanda inancımızın da gereği. Bunun gereğini yapmaya çalıştık. Hopa bölgemizde meydana gelen heyelanda bir yardım kampanyası başlattık. Forum Alışveriş Merkezimiz yardım teklifimize anında olumlu yanıtladı. İşbirliği halinde bu çalışmayı yaptık. Bu çalışmaya çok ciddi katkı veren Forum Alışveriş Merkezimize katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum. Allah bu tür afetlerden bütün insanlarımızı korusun” dedi.
Forum Trabzon Pazarlama Müdürü Esma Sezeroğlu da kampanyaya seve seve destek verdiklerin ifade ederek “Hopa’da yaşanan sel felaketi hepimizi derinden üzdü. Ortahisar Belediyesi bize Hopa’ya yardım kampanyasını teklifini seve seve kabul etik. Ortaklaşa bir girişimde bulunduk. Forum Alış Veriş Merkezi’nde ve Hamamizade Kültür Merkezi’nde yardımlar toplandı. Yardımlar ağırlıklı olarak giysi ve kuru gıdadan oluşuyor. Bir nebze acılarını dindirebilirsek ne mutlu bize” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Hopa’da Meydana Gelen Selde Mağdur Olanlara Trabzon’dan Yardım Eli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 15 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hopa’da Meydana Gelen Selde Mağdur Olanlara Trabzon’dan Yardım Eli haberi güncellenecektir.

TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:41
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:26
 • İkindi
  14:47
 • Akşam
  17:01
 • Yatsı
  18:38
Sayfa Başı