Dünya Haberleri

  Hong Kong'da göstericilerle polis çatıştı

  AA
  01.12.2014 - 11:44 | Son Güncelleme:

  Hükümet karşıtı gösterilerin yaklaşık iki aydır devam ettiği Hong Kong'da göstericilerle polis çatıştı, sokaklar yine karıştı.

  HONG KONG’DA GÖSTERİLER YENİDEN ALEVLENDİ

  Göstericilerin toplandığı merkezlerden biri olan Admiralty'de çevik kuvvet bu sabah göstericilere, bölgede bir anayolu daha kapatmalarını engellemek için göz yaşartıcı gaz ve copla müdahale etti. Çıkan çatışmada 40 kişi yaralandı, en az 40 kişi de gözaltına alındı.

  Hong Kongda göstericilerle polis çatıştı
  Polis, 11 emniyet görevlisinin göstericilerin fırlattığı yumurta ve su şişesi gibi nesneler nedeniyle yaralandığını açıklarken, South China Morning Post sitesinde, en az 40 kişinin hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

  Hong Kong'da göstericiler geçen hafta da Mong Kok semtinde en büyük kamplarından birini kaybetmişti. Kamp, 28 Eylül'den bu yana süregelen gösterilerin merkezlerinden biriydi.Hong Kongda göstericilerle polis çatıştı
  Hong Kong halkının 2017'de yapılması planlanan seçimde kendi liderlerini seçebileceği ancak adayların geniş temsili bir komite tarafından belirleneceğinin Çin yönetimi tarafından açıklamasının ardından Hong Konglu öğrenciler, Pekin yönetiminin Hong Kong halkının kendi liderini seçmesine izin vermesi için gösteri yapmaya başlamıştı.

  Hükümet Enformasyon Servisi'ne göre, iki aydır süren gösterilerde ve çıkan olaylarda 518 kişi yaralandı.

  Etiketler: çatışma , Protesto
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı