« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Honda, Petrol Ofisi'yle ortaklık anlaşması yaptı

Honda F1 Takımı, Türkiye Grand Prix'si için, yarışın resmi isim sponsoru Petrol Ofisi ile ortaklık anlaşmasına vardı. Petrol Ofisi, Honda'nın yarın Türkiye'de kullanacağı üçüncü aracında (T-Car) özel bir tasarımla yer alacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Akaryakıt ve madeni yağ sektörü şirketi Petrol Ofisi, Honda F1 Takımı'nın yarın Türkiye'de kullanacağı üçüncü aracında (T-Car) özel bir tasarımla yer alacak. Ayrıca, Türkiye Grand Prix süresince pilotlar Jenson Button ve Rubens Barrichello'nun yarış arabalarında ve Honda ekibinin pist kenarındaki garaj ve karavanında da bu ortaklığın bir sonucu olarak Petrol Ofisi logosunun yer alacağı bildirildi.

Petrol Ofisi'nin ekibe katılmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Honda F1 Takımı Yöneticisi Nick Fry, "Türkiye Grand Prix'sinde Petrol Ofisi'yle yaptığımız ortaklık, her iki taraf için de son derece heyecan verici bir olay. Bundan üç hafta önce Macaristan'da kazandığımız muhteşem zaferin hemen ardından geldiği düşünülürse, bu ortaklık daha da büyük önem kazanıyor. Üç haftalık bir aradan sonra piste dönen ve geriye kalan beş yarışta iddiasını iyice artıran takımımızın heyecanına, önümüzdeki hafta sonu yapılacak yarışın isim sponsoru olan Petrol Ofisi'nin de katılacak olmasından çok memnunuz. Bu hafta sonu Petrol Ofisi'yle birlikte heyecan dolu bir yarış yaşayacağımıza eminiz." dedi.

Petrol Ofisi Üst Yöneticisi Jan Nahum ise, "Türkiye Grand Prix'sinde Honda Racing F1 takımı ile yaptığımız ortaklık bizim için de çok heyecan verici. Formula 1 ile ilgili çalışmalarımızın amacı, uluslararası arenada çok sayıda insana ulaşmak. Honda Racing F1 Takımı ve Honda Motor Company ile kurduğumuz bu ilişki, yeni uluslararası pazarlara açılma konusundaki kararlılığımızı gösteriyor. Bu çerçevede Honda Racing F1 takımıyla ve Honda ile olan ortaklığımızı da daha ileri noktalara taşımak istiyoruz. Türkiye'de kurduğumuz bu ortaklık, şirketimizin bu yarıştaki isim sponsorluğunu güçlendirecek esnek bir pazarlama imkanı sunuyor. Böylesine mükemmel bir takıma, bu takımın pilotlarına ve üst düzey personeline ulaşmamızı sağlayan bu ortaklık ayrıca, beraberinde getirdiği mükemmel marka görünürlüğüne ek olarak, Formula 1 tutkumuzu gerçek anlamda hayata geçirmemizi de sağlayacak. Honda ile güçlerimizi birleştirdiğimiz için çok mutluyuz." diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz