Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Homoseksüel değilim’ diye rapor istemiş

  Saffet KORKMAZ / ANKARA
  07 Mart 2005 - 01:27Son Güncelleme : 07 Mart 2005 - 01:27

  Maçlardaki küfürlü tezahhürratları protesto amacıyla mesleğini bırakan eski hakemlerden Serdar Çakman, homoseksüel olmadığını kanıtlamak için hastaneye gitti.

  Maç sırasında kendisine atılanlardan da koleksiyon oluşturdu. TBMM Sporda Şike ve Şiddet Komisyonu’nda futbolda yaşanan çirkinliklere, şike, mafya ve teşvikle ilgili sorulara cesur yanıtlar veren Çakman, anılarıyla da komisyon üyelerine keyifli anlar yaşattı. Çakman’ın tutanaklara yansıyan ifadesinden bazı bölümler şöyle:

  SAVCIDAN AYAKKABI

  Adam bana ana avrat küfretti. Emniyet müdürüne, ‘Alalım bu adamı’ dedim, ‘Alamayız’ dedi. Nedenini sordum, ‘Savcı bey attı size ayakkabısının tekini’ dedi. Diyarbakır’da başıma geldi. Savcı bey, şeref tribününde otururkan ayakkabısının tekini fırlattı, başıma geldi.

  KOLEKSİYONUM VAR

  O ayakkabının teki bende. Benim bir koleksiyonum var evde 20 senede oluşturduğum. 20 yıl önce Libero çakmaklar çok modaydı, bol miktarda var bende. Doğu’da özellikle ucuz olduğu için pilli radyo sık atılırdı. Artık o küçük bıçakları, sustalıları, çakıları falan saymıyorum.

  20 YIL BAĞIRDILAR

  Numune Hastanesi’ne gittim, ‘Homoseksüel miyim, değil miyim’ diye rapor alayım dedim. Bana 20 sene böyle bağırdılar. Doktor arkadaşıma, ‘Beni bir muayene eder misiniz? Bunu doktor raporu ile belgeleyip, gazetede yayımlayacağım. Ben böyle bir adam değilim. Bana haksız yere bağırıyorsunuz, bunu ispat için buraya geldim’ dedim.

  OYUNCU DEĞİŞİMİ

  Terfi maçlarından birinde ya Siirt, ya Bingöl’de, bir kum yığını var sahanın kenarında. Top hep oradan taca çıkıyor. Niye buradan çıkıyor diye merak ettim. Top yine taca çıktı. Uzun boylu, bıyıklı bir çocuk topu almaya gitti. Bir geldi kısa boylu, bıyıksız biri taç atıyor.

  KOVDUM ORADAN

  Eğildim baktım, kumun arkasında 3 kişi yatıyor. Üzerlerinde formaları var. Ne yaptıklarını sordum, ‘Ağabey, biz yorulunca burada dinleniyoruz’ dediler. ‘Kalkın oradan’ diyerek kovaladık.

  GALİP YAZ, DEDİLER

  Üveyiz Molu vardı, Allah rahmet eylesin. Kayseri’de yenildiler, geldi soyunma odasına. Kayseri 2-1 mağlup olmuş. Bana, ‘Yahu hocam, biz burada saygın bir aileyiz, herkes bizi tanır, takım yenildi. Siz maçtan sonra bir rapor yazıyormuşsunuz. Rica etsem, bizim takımı galip yazar mısınız’ dedi. Biri adama, gidip hakeme söylersen olur demiş, o da geldi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı