« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Holosko Beşiktaş'a karşı oynamayacak

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Beşiktaş ile 11 Mayıs Çarşamba günü yapacakları Ziraat Türkiye Kupası final maçında Filip Holosko'nun çok büyük olasılıkla oynamayacağını açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Avcı, Lig TV'ye yaptığı açıklamada, Beşiktaş'tan kiraladıkları Holosko'nun duygusal bir oyuncu olduğunu belirterek, “Beşiktaş bize bu transferde yardımcı oldu. Empati yapıp hem oyuncu hem de Beşiktaş tarafından bakmak lazım” dedi.

Bu maçın bir lig maçı olmadığını vurgulayan Abdullah Avcı, “Empati yaptığımda duygusal bir oyuncu, bu işten yıpranacağını düşünüyorum. Beşiktaş bir güzellik yapmıştır. Holosko da duygusal bir oyuncu. Holosko yüzde 99 final maçında bizimle olmayacak” diye konuştu.

“YARI FİNALDEKİ KADRO OLACAK”

Abdullah Avcı, ligde son yaptıkları Medical Park Antalyaspor maçında 9 oyuncularına yer vermediğini belirterek, “Finalde, yarı final oynamış, iyi sonuç almış kadro ağırlıklı takım oynayacak” dedi.

Kupayı kazanmayı iki takımın da çok istediğini kaydeden Avcı, “Finalde olmak bizim için çok önemli. Çok keyifli güzel müsabaka olacak. Az hata yapan kazanacaktır. Herkesin ihtiyacı var kupaya. Bizim ilk olacak. Umarım biz kazanırız. Gelişmemiş açısından önemli olacaktır” şeklinde konuştu.

Abdullah Avcı, Beşiktaş'ın Bursaspor ile yapacağı maçın iptal edilmesiyle ilgili olarak, “Belki kart olabilirdi, cezalı oyuncuları olabilirdi. Son durumları görebilirdik. Ama oynanmadı, bizim yapabileceğimiz bir şey yok” ifadelerini kullandı. Rakiplerini bu sezon ligde iki kez yenmelerinin kupa finali öncesi önemli olmadığını vurgulayan Avcı, “İki maçta da yendik ama bu maçta da yeneriz duygusu yok. Burada bir kupa maçı var” dedi.
Karşılaşma için taraftar grupları “Boz Baykuşlar”ın yaklaşık 3 bin kişiyle kupa finalinde olacaklarını belirten Avcı, taraftarlarının olmasının kendilerini mutlu edeceğini söyledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.