Hollande, Cameron ile görüştü

AA
23 Eylül 2015 - 09:53Son Güncelleme : 23 Eylül 2015 - 09:53

İngiltere'ye resmi ziyarette bulunan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Başbakan David Cameron ile bir araya geldi.

İngiltere Başbakanlığı'ndan görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, ikilinin, İngiltere'nin güneydoğu bölgesi Buckinghamshire'da bulunan Başbakanlık özel konutu Chequers'da çalışma yemeğinde bir araya geldiği bildirildi.

Hollande, Cameron ile görüştü

Görüşmenin bir saatten fazla sürdüğü belirtilen açıklamada, iki liderin Avrupa Birliği'nin (AB) reforme edilmesi, Avrupa'daki mevcut sığınmacı krizi, Ukrayna, Libya ve Suriye'deki gelişmeler ile iklim değişikliği konularını ele aldıkları kaydedildi.

Açıklamada, Cameron ve Hollande'ın, yarın düzenlenecek AB hükümet ve devlet başkanlarının katılacağı AB Zirvesi'nin, sığınmacı krizine yönelik "daha kapsayıcı bir yaklaşıma, özellikle de Suriye'den kaçan sığınmacıların, Suriye'nin komşu ülkelerde kaldığından emin olunması için bölge ülkelerine verilecek desteğin artırılmasına odaklanması" gerektiğinde hemfikir olduğu aktarıldı.

Bu arada Hollande, İngiltere temasları kapsamında başkent Londra'daki Winston Churchill Fransız Lisesi'nin açılış törenine katıldı.

Etiketler: avrupa , Hollande , Cameron


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı